ADV
1
Wiadomości
Trending

Wojtuś Kiełbasa z Biskupic Melsztyńskich potrzebuje pomocy. Wspomóż jego walkę o zdrowie

Wojtuś Kiełbasa pochodzi z Biskupic Melsztyńskich (Gmina Czchów). Ma 10 lat, i jak większość jego rówieśników uwielbia grać w piłkę z kolegami i chodzić do szkoły. Niestety 2 lata temu w Jego rodzinie przydarzyła się tragedia – mama chłopca zachorowała na nowotwór i w ciągu 2 miesięcy odeszła do lepszego świata. Niestety chłopiec sam zmaga się z chorobą – ma nerwiakowłokniaki splotowe w przestrzeni zaotrzewnej oraz glejaka nerwu wzrokowego lewego.

By wspomóc jego walkę o zdrowie na początku grudnia 2022 r.  w serwisie pomagam.pl bliscy uruchomili internetową zrzutkę na leczenie. Odzew na apel o pomoc okazał się skuteczny – do tej pory 1128 wpłaciło 118 482 zł. Do zebrania pozostaje jednak niebagatelna kwota: 781 518 zł!

Wszystkich ludzi wielkiego serca prosimy o wsparcie nawet niewielkimi wpłatami. Liczymy na wielkie serca naszych Czytelników!

W Czchowie w kościele Najświętszej Marii Panny w Nowy Rok – 1 stycznia 2023 roku o godz. 17.30 rozpocznie się kiermasz, a o 19 koncert kolęd z któego wszystkie uzbierane pieniążki trafią na pomoc Wojtusia. Serdecznie zapraszamy!

Historia choroby Wojtusia

Zaczęło się wszystko w 2020 roku od bólu brzucha. Przy spożywaniu posiłków ból się nasilał, wiec jego mama zabrała go do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Po wielu badaniach klinicznych oraz genetycznych, pobieraniu wycinków guzów padła diagnoza NEUROFIBROMATOZA TYPU 1 – tzn. że chłopiec ma nerwiakowłokniaki splotowe w przestrzeni zaotrzewnej. Również ma glejaka nerwu wzrokowego lewego. Dowiedział się również, że guzki które posiadam nie podlegają operacji, nie może przyjąć radioterapii i chemioterapii ze względu na lokalizację i objętość tych guzów.

Wojtuś ma zaledwie 10 lat- przed nim całe życie, ma marzenia które kiedyś chciałby zrealizować. Medycyna cały czas idzie do przodu, dlatego ma możliwość przyjęcia leku, który zmieni moje życie ( lek KOSELUGO ).

– Niestety, ale cena jest spora – to blisko 900 tysięcy złotych. Dodatkowo leczenie obejmuje 8 miesięcy.

Bez uzbieranej kwoty nie będzie w stanie zacząć przyjmować leku, gdyż leczenie musi być ciągłe. Zwracamy się do was z prośbą o pomoc.

Razem jesteśmy w stanie uzbierać potrzebną kwotę!!! – apelują bliscy chłopca.

Jak pomóc?

Trwa zbiórka internetowa za pośrednictwem serwisu pomagm.pl.

foto: pomagam.pl

pomagam.pl / IB

Podobne artykuły

Back to top button