ADV
Wiadomości
Trending

Strażackie kalendarze to tradycja. Strażacy z OSP Przyborów odwiedzili mieszkańców

Kalendarze strażackie to ogólnopolska tradycja, która na stałe wpisała się w krajobraz wsi i małych miasteczek. Fundusze pozyskane podczas akcji roznoszenia kalendarzy zostają przeznaczone przez druhów na utrzymanie jednostek oraz wykonywanie działalności statutowej.

W ostatnich dniach druhny i druhowie z jednostki OSP Przyborów wyruszyli do mieszkańców swojej miejscowości z akcją „Kalendarz Strażacki OSP Przyborów 2023” oraz życzeniami noworocznymi. Natomiast 6 stycznia 2022 r. będzie możliwość nabycia kalendarzy pod kościołem po Mszy Świętej.

Tradycją jest, że przedsiębiorcy z którymi współpracują druhowie są odwiedzeni po nowym roku ze specjalnym upominkiem i podziękowaniami.

– Dziękujemy za miłe przyjęcie wszystkim mieszkańcom Przyborowa, którzy wsparli finansowo naszą jednostkę – dziękują druhowie z OSP Przyborów.

Wspierając jednostkę dobrowolnym datkiem ofiarodawcy przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie swojej miejscowości, gminy i powiatu.

W przypadku jednostki OSP Przyborów dochód z kalendarzy często jest częścią wkładu własnego do dotacji z różnych programów. Dzięki temu jednostka na przestrzeni lat wzbogaciła się w między innymi.:
•Automatyczny Defibrylator AED
•Aparaty powietrzne
•System łączności

– Jesteśmy bardzo wdzięczni, że możemy każdego roku podnosić standard naszych działań, nieść szybszą i skuteczniejszą pomoc korzystając z profesjonalnego sprzętu, który dzięki wam trafia w nasze ręce – dodają druhowie z Przyborowa.

Zakup kalendarza strażackiego – to cegiełka włożona w rozwój i wsparcie lokalnej jednostki OSP. Każda, nawet symboliczna kwota to dodatkowe środki na zakup nowego sprzętu ratowniczego lub remont budynku remizy. Strażacy nie zbierają tych pieniędzy dla siebie – ale dla wyższego celu. Remiza w wielu przypadkach to jedno z niewielu wspólnych miejsc, gdzie mieszkańcy mogą się spotkać. Z kolei sprzęt będzie służył w największej potrzebie tym których spotka nieszczęśliwe zdarzenie losowe.

Estetyczne i ciekawie przygotowane kalendarze to także sposób na dokumentowanie lokalnej historii. Strażacy zamieszczają na kalendarzach zdjęcia z najważniejszych wydarzeń, jakie są ich udziałem – akcje ratowniczo-gaśnicze, uroczystości i jubileusze. To wszystko buduje świadomość tego jak ważne są Ochotnicze Straże Pożarne.

Wesprzyjmy strażaków dobrym słowem oraz datkiem. A kalendarz niech będzie miłym upominkiem.


foto: OSP Przyborów
IB / OSP Przyborów

Podobne artykuły

2 komentarzy

  1. Jak wam nie wstyd kadrować zdjęcie w taki sposób, gdzie jest miejsce mężczyzny w dzisiejszym świecie?

Back to top button