ADV
Wiadomości
Trending

Wola Dębińska i Gnojnik – będą nowe samochody strażackie

W środę 20 kwietnia 2022 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Krakowie odbyło się uroczyste wręczone promes Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na zakup nowych samochodów dla jednostek OSP. Wśród 53 jednostek które otrzymają środki na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych znalazły się dwie jednostki z terenu Powiatu Brzeskiego. Powody do radości mają strażacy z OSP Wola Dębińska oraz OSP Gnojnik.

Gminy Dębno oraz Gnojnik otrzymają dofinansowanie do zakupu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Gmina Dębno otrzymała promesę w wysokości 300 tysięcy złotych.

20 kwietnia 2022 roku o godz. 11:00 na placu wewnętrznym w Komendy Miejskiej PSP w Krakowie odbył się uroczysty apel z okazji wręczenia promes oraz decyzji o przyznaniu świadczeń ratowniczych, a także przekazania samochodów ratowniczo – gaśniczych. Symboliczne dokumenty, kluczyki i decyzje przekazali wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz małopolski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Filipek.

Swoją obecnością apel uświetnili m.in. senatorowie, parlamentarzyści, samorządowcy woj. małopolskiego, wojewoda małopolski, wójtowie i burmistrzowie małopolskich gmin i reprezentacje OSP.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył 53 promesy jednostkom OSP na zakup: 6 ciężkich, 37 średnich i 10 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych w bieżącym roku.

– W dniu dzisiejszym z rąk Parlamentarzystów, Pani Poseł Józefy Szczurek-Żelazko, Pani Poseł Anny Pieczarki, Pani Poseł Urszuli Ruseckiej i Pana Posła Wiesława Krajewskiego oraz Pana Wojewody Łukasza Kmity jednostka OSP w Woli Dębińskiej odebrała promesę na kwotę 300 000,00 zł na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy wsparli nasze starania w pozyskaniu funduszy.

Dziękuję Pani Poseł Józefie Szczurek-Żelazko, za wsparcie naszych starań w pozyskaniu funduszy – napisał na swoim profilu Wiesław Kozłowski wójt Gminy Dębno.

Dofinansowanie pojazdów zostało zaplanowane ze środków Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dotacji budżetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji a także środków będących w dyspozycji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń.


IB / MUW

Podobne artykuły

Back to top button