ADV
1
Wiadomości

Wola Dębińska / Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała zbyt ciężką ciężarówkę / 25 maja 2021 r.

Za ciężki, za długi, za szeroki oraz za wysoki zestaw z przewożoną ładowarką skontrolowali funkcjonariusze małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca okazał zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego, ale nie było ono właściwe – nie uprawniało do przekroczenia dozwolonych nacisków osi pojazdu na drogę.

We wtorek (25 maja 2021 r.) na krajowej 94-ce koło Brzeska patrol ITD zatrzymał do kontroli drogowej ciężarówkę należącą do polskiego przedsiębiorcy. Zestawem przewożono ładowarkę kołową.

Ciężarówka z ładunkiem ważyła blisko 48 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton. Za duży tonaż spowodował również przekroczenia dozwolonych nacisków osi naczepy na drogę. Oprócz tego zespół pojazdów z ładunkiem był za długi, za szeroki i za wysoki. Kontrolowany kierowca okazał zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego, ale nie było ono właściwe. Nie uprawniało bowiem do przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdu na drogę.

Nieprawidłowy transport wstrzymano do momentu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Wobec przewoźnika będzie teraz wszczęte postępowanie administracyjne. Przedsiębiorcy grozi 10 tys. zł kary.

ITD

Podobne artykuły

Back to top button