ADV
Wiadomości

WOT powstał właśnie dla Ciebie!

Jeśli chcesz być żołnierzem, zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych, a także wspierać lokalne społeczności, ale jednocześnie nie chcesz rezygnować ze swojej pracy zawodowej – Wojska Obrony Terytorialnej są dla Ciebie!

Wojska Obrony Terytorialnej są piątym Rodzajem Sił Zbrojnych obok Wojsk Specjalnych, Lądowych, Powietrznych i Marynarki Wojennej.

– Siedzisz w komórce, przewijasz te zdjęcia i zastanawiasz się czy dasz radę? Pewnie, że dasz! Ponad 20 tys. ochotników przed Tobą dało radę! Służba w WOT jest również dla Ciebie!

W naszej formacji system szkolenia bojowego i fizycznego jest tak zbudowany, aby mobilizować Cię do pracy nad sobą!

Potrzebujesz dodatkowej motywacji do podjęcia decyzji? Proszę bardzo! – oni już to zrobili. Ochotnicy z Małopolski wstąpili w nasze szeregi. Jednym z nich mogłeś/aś być Ty! – zachęcają służby prasowe Wojsk Obrony Terytorialnej.

Brygada

Aktualnie w 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) służy około 900 żołnierzy, w tym 770 żołnierzy OT pełniących Terytorialną Służbę Wojskową (TSW). Służba w Brygadzie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory złożono ponad 1800 wniosków, z jednostką zapoznało się ponad 1600 ochotników.

Od stycznia br. 11 MBOT osiągnęła gotowość wybranymi elementami Systemu Zarządzania Kryzysowego Brygady Obrony Terytorialnej (BOT) do realizacji wsparcia zadań kryzysowych w Stałym Rejonie Odpowiedzialności (SRO) Brygady – Małopolsce. Dowódcą 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest płk Krzysztof GONCERZ wywodzący się z Wojsk Specjalnych i Powietrznodesantowych, zastępcą ppłk Jerzy KLOCEK. Dowództwo Brygady i pierwszy z trzech batalionów lekkiej piechoty stacjonują w Krakowie (Kraków-Rząska). Kolejne dwa będą stacjonować w Oświęcimiu i Tarnowie.

Jak wstąpić do WOT w Małopolsce?

Lekko nie będzie, ale będzie warto! Przeglądając tę zakładkę właśnie robisz drugi krok na Twojej drodze do zostania Terytorialsem. Sprawdź co możesz zrobić, aby zbliżyć się do osiągnięcia swojego celu.

Szczegółowe informacje <==

WOT / IB

Podobne artykuły

Back to top button