ADV
Kultura
Trending

Wspaniały występ “Dziecięcej Ferajny” w Gminie Dębno/ zdjęcia

W minioną sobotę, 13 kwietnia 2024 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie odbył się niezwykły koncert zespołu „Dziecięca Ferajna”. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Galeria zdjęć <==

Dziecięca Ferajna to najprawdopodobniej największy obecnie patriotyczno – edukacyjny projekt muzyczny, w skład którego wchodzi ponad 120 utalentowanych dzieci i młodzieży z całej Polski.

Podczas sobotniego koncertu znalazły się pieśni patriotyczne, wzbogacone o recytację tekstów opowiadających o narodowych bohaterach. Całość została okraszona scenicznym ubiorem artystów, w tym harcerskimi i wojskowymi mundurami, powstańczymi opaskami, hełmami, beretami oraz furażerkami z wojskowymi orzełkami. Koncert miał na celu rozwijanie wśród najmłodszych poczucia przynależności narodowej, pielęgnowania polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie był pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Zespół „Dziecięca Ferajna” powstał z głębokiego patriotyzmu i potrzeby serca. Od początku jest kierowany przez muzyka i producenta Norberta “Smołę” Smolińskiego. Instruktorami wokalnymi, przygotowującymi dzieci i młodzież do występu byli Sylwia Pasek i Dariusz Augustyn.

Organizatorem koncertu było Dębińskie Centrum Kultury. Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Partnerem głównym wydarzenia jest Małopolska.

Patronat honorowy objęła Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Anna Mikosz.

Podobne artykuły

Back to top button