Wiadomości

Wsparcie z budżetu państwa dla Gminy Borzęcin

Pandemia koronawirusa uderza nie tylko w gospodarkę, ale i w budżety samorządów. W konsekwencji konieczne mogą stać się cięcia i zmiany budżetowe. W tej trudnej sytuacji z pomocą przyszły władze państwowe. W ramach „Tarczy dla Samorządów” gmina Borzęcin otrzymała z budżetu państwa kwotę 606 522 złotych. Uroczyste przekazanie promes samorządom z powiatu brzeskiego odbyło się w Urzędzie Gminy Dębno. Symboliczne czeki wójtom i burmistrzom wręczyli: Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz Poseł na Sejm RP Stanisław Bukowiec.

Przyznane Gminie Borzęcin środki finansowe pozwolą w części zrekompensować utracone dochody z PIT i CIT oraz z podatków lokalnych w związku z pandemią Covid-19. Przeznaczone zostaną na uzupełnienie wkładu własnego do inwestycji realizowanych przy udziale funduszy zewnętrznych – przyznaje wójt Janusz Kwaśniak.

Promesa na dodatkowe środki wpłynęła także na bieżącą działalność domu pomocy społecznej. W imieniu administracji rządowej przekazał ją w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik wspólnie z Posłanką Urszulą Rusecką. DPS pn. Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie otrzymał z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kwotę 35 tysięcy złotych, z przeznaczeniem m.in. na dodatkowe wynagrodzenie dla zatrudnionych osób, w szczególności narażonych na negatywne skutki epidemii wirusa SARS-CoV-2.

(h)

 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

3 Comments

  1. Panie wójcie, kiedy zostaną włączone lampy uliczne w gminie?! Wszędzie wokół już dawno to zrobiono, a w Borzęcinie nadal trwają ciemności egipskie. Chwalicie się ładnymi zdjęciami i bajdurzycie o „środkach finansowych”, a my mieszkańcy mamy z nich tyle, co z farmy wiatraków, o której trąbiliście w mediach przez lata, a która nie istnieje. W Borzęcinie zagrożenie Covidowe jest wykorzystywane jako pretekst do szukania oszczędności, bo gmina pod względem finansów leży i kwiczy. Widać to na każdym kroku. To jest zapaść pogłębiająca się od lat. To właśnie powinno zainteresować dziennikarzy i opinię publiczną. Nawet na oświetlenie dróg gminy nie stać, choć pieniądze na promocję i propagandę w mediach leją się strumieniami. Dość propagandy! Oddajcie nam światło na ulicach, bo nocą nie czujemy się bezpiecznie!!!!

  2. Ludzie przejrzyjcie na oczy, nasz wójt pozwolił rozjeżdzać ciężarówkom naszą gminę, zarabiają wielcy inwestorzy, właściciele wielkich firm ze stolicy a w naszej gminie nie ma za co chodnika przy drodze zrobić tylko przejść nie ma jak. A naszemu wójtowi oczywiście to nie przeszkadza nie widzi problemu, nie można mu nawet zwrócić uwagi w kwestii pomocy dla gminy ze zwirowni i faktu aby partycypowała w jakichkolwiek kosztach i wydatkach gminy. Dlaczego pytam, dlaczego? czyżby tajne konta w rajach podatkowych, a może pranie pieniędzy przez niby działalność gospodarcza sklepik prowadzony przez bliską osobę czy może zagraniczne wycieczki sponsorowane przez właścicieli żwirowni dla naszego wójta. To są pytanie, które nurtują mieszkańców. Jak to jest możliwe że nasza gmina jest zagłębiem żwiru i przy takim zasobach naturalnych stoi na skraju bankructwa !!!
    Mam nadzieję ze ktoś w końcu się tym zajmie i poszuka pieniędzy na tajnych kontach naszego wójta…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close