ADV
Sport

Wspólne świętowanie w Porąbce Uszewskiej / galeria zdjęć

Meczami w nieco zmienionych składach rozpoczęły się obchody jubileuszu 50-lecia LKS Victoria Porąbka Uszewska. Rywalizowali ojcowie z synami, samorządowcy z żonami piłkarzy oraz oldboje z kadrą współczesną.

W sobotę, 1 lipca 2023 roku na stadionie w Porąbce Uszewskiej odbył się jubileusz 50-lecia LKS „Victoria”. Wydarzenie patronatem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który gratulował zespołowi i przekazał kwotę 5 000 złotych na potrzeby klubu oraz piłki treningowe.

Galeria zdjęć <== 

W jubileuszu uczestniczyli również zaproszeni goście m.in. Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Radna Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Sołtys wsi Elżbieta Rzepa, Prezes OSP Porąbka Uszewska Kazimierz Pałucki, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło, Ksiądz Proboszcz Józef Golonka Dyrektor PSP w Porąbce Uszewskiej Paweł Kmieć oraz Radni Gminy Dębno.

– Uroczyste otwarcie obchodów 50-lecia działalności LKS Victoria Porąbka Uszewska staje się okazją do przywołania miłych wspomnień i przypomnienia sobie o sukcesach, które dawały siłę oraz przynosiły poczucie spełnienia i uzasadnionej dumy dla całej społeczności Porąbki Uszewskiej. Będący Państwa udziałem jubileusz jest jednocześnie doskonałą sposobnością do tego, aby zarysować ambitne plany na kolejne lata, owocujące – jak sobie wszyscy życzymy – rozwojem i równie satysfakcjonującymi sukcesami sportowymi – napisał wojewoda Łukasz Kmita w liście odczytanym przez I wicewojewodę małopolskiego Ryszarda Pagacza.

– Serdecznie gratuluję Władzom Klubu, jego Członkom i Sympatykom, dziękując za Wasze zaangażowanie, oddanie i inicjatywność. Niech pasja, z jaką tworzycie to miejsce, nigdy nie gaśnie, a podejmowanie piłkarskich zmagań daje odczuć wartości płynące ze sportowej rywalizacji, umacniając zarazem Waszą przyjaźń, solidarność i jedność – dodał wojewoda.

Obchody 50-lecia klubu były okazją do sportowych zmagań. Na murawie zmierzyli się ojcowie z synami, samorządowcy z żonami piłkarzy oraz oldboje z kadrą współczesną. Zmagania były bardzo zacięte czego dowodem były wyniki, ponieważ zarówno ojcowie zremisowali z synami jak i samorządowcy z żonami piłkarzy. Dopiero seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzcę ostatniego meczu, którym okazała się drużyna oldbojów.

Mecze wywoływały niesamowite emocje, co przekładało się na ogromny doping publiczności.

Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na relaks przy koncercie zespołu „The Pajx”, który zaprezentował muzykę z pogranicza gatunków punka, crossovera i rocka alternatywnego. Publiczność bawiła się doskonale, czego efektem były bisy zespołu.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.

MUW

Podobne artykuły

Back to top button