ADV
Sport

Wojciech Wojdak trenuje do olimpiady w stawie…

blankPo czym poznać prawdziwego mistrza? Po tym że nie załamuje rąk i walczy dalej! Na swoim profilu facebookowym Wojciech Wojdak  pochodzący z Maszkienic (Gmina Dębno) wicemistrz świata w pływaniu na dystansie 800 metrów w stylu dowolnym oraz posiadacz wielu rekordów Polski w pływaniu wrzucił dwa filmiki na których prezentuje jak trenuje w okresie epidemii koronawirusa. A trening to naprawdę ekstremalny! Wojtek Wojdak trenuje bowiem w przydomowym stawie w Maszkienicach.

– Jeszcze w zeszłym tygodniu trenowałem po dziewięć godzin na basenie oraz siłowni. Teraz staram się spartańskimi metodami zachować to, co wypracowałem do tej pory – mówi Wojciech Wojdak w rozmowie z TVPSPORT.PL.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną na całym świecie – sportowcy nie mogą kontynuować swoich treningów. Wszystkie obiekty sportowe z długimi basenami zostały zamknięte. Jeszcze kilka tygodni temu Wojtek Wojdak intensywnie trenował na Węgrzech pod okiem światowej sławy trenera Shane’a Tusupa. Wrócił jednak do Polski, ponieważ na Węgrzech zamknięto baseny. Udało mu się wrócić do kraju przed zamknięciem granic. Niestety wszystkie plany legły w gruzach. W tym tygodniu miał zaplanowany z trenerem tzw. miesiąc startowy, a w najbliższym czasie brać udział w zawodach pływackich w Marsylii, Oslo, Bergen, oraz w Sztokholmie…

Wojtek stara się kontynuować trening na miarę bieżących możliwości. Pływa w stawie przy domu rodziców, pomimo że woda jest bardzo zimna. Trenuje jednak krócej niż zwykle, żeby się nie rozchorować. Pływa w stawie po to aby zachować tzw. „czucie wody”. Jako pływak nie może zrobić sobie kilkutygodniowej przerwy od treningów mając w perspektywie igrzyska olimpijskie. W pływaniu to zwyczajnie niemożliwe. Jeśli odpuści trening, to nie będzie w odpowiedniej formie żeby zrobić nawet kwalifikacje.

Pomimo tylu przeciwności Wojciech Wojdak nie poddaje się i liczy że nadal będzie mógł reprezentować Polskę w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Trzymamy kciuki za Wojtka!

Pełen wywiad z Wojciechem Wojdakiem dla TVP Sport: Wojciech Wojdak stracił sponsora i trenuje w stawie <==


IB / sport.tvp.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button