ADV
Wiadomości
Trending

Wspomóż Monikę z Czchowa w walce z rakiem piersi!

Ma na imię Monika, mieszka w Czchowie. Ma dwójkę dzieci, kochającego męża i tylko 42 lata. Niestety w listopadzie zdiagnozowano u niej raka piersi. 42 lata to za wcześnie by umierać – ma bliskich dla których warto żyć! Teraz przed nią jej życiowa walka – miesiące badań i wyczerpującej terapii. By ją wygrać potrzebuje pomocy i wsparcia. Może to zrobić każdy z nas – uruchomiona została zrzutka, gdzie można wesprzeć walkę Moniki z rakiem piersi. Cenne są nawet niewielkie wpłaty.

Monika Żeglińska-Janicka mieszka w Czchowie. Wspólnie z mężem Grzegorzem wychowują dwoje dzieci: Zuzię (9 lat) i Karolka (4 lata)

– Kocham ich najbardziej na świecie i chciała bym dożyć ich pełnoletniości ale do tego potrzebuję waszej pomocy i wsparcia – mówi Monika.

Rak piersi jest jednym z najczęstszych nowotworów u kobiet. Wczesna diagnostyka pozwala uniknąć przerzutów i powikłań, co daje szanse na całkowite wyleczenie.

W listopadzie 2020 u Moniki wykryto jednego guzka w lewej piersi. Niestety w czasie kolejnego badania przed Bożym Narodzeniem zdiagnozowano w lewej piersi 6 guzów i przerzuty do węzłów chłonnych. Dodatkowo w prawej piersi jeden guz, który jeszcze nie jest określony jako nowotwór złośliwy. Zaplanowano już leczenie Moniki. Najpierw chemioterapia od stycznia co dwa tygodnie, a po 4 miesiącach chemioterapii radykalna amputacja lewej piersi. To wszystko wywraca dotychczasowe życie Moniki i jej rodziny. Przed nią wyjazdy do Narodowego Instytutu Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach. W styczniu zaplanowano 4 wizyty, dodatkowe badania i rozpoczęcie chemioterapii.

– Jestem już po badaniach. W styczniu czekają mnie cztery wyjazdy do Gliwic na badania i tomografia komputerowa która ma wykluczyć przerzuty do kręgosłupa, konsultacje z kardiologiem oraz implantacja PORTu do przyjmowania chemioterapii – pisze Monika.

Teraz jej bliscy i znajomi chcą pomóc w walce o zdrowie z tą okrutną chorobą. Zorganizowali dla niej zbiórkę w serwisie zrzutka.pl.

27 grudnia 2020 r. uruchomiono zbiórkę której celem jest wsparcie leczenia dla Moniki. Do tej pory udało im się zebrać ponad 10 851 zł a wpłat dokonało 98 osób z całej Polski.

Jeżeli możesz – wspomóż ten szczytny cel.

Zrzutka: Pomóż mi wygrać z rakiem piersi !!! / Monika Żeglińska-Janicka <==

foto: zrzutka.pl

IB / zrzutka.pl

Podobne artykuły

Back to top button