ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Wybuch butli z gazem w budynku mieszkalnym w Jodłówce / 2 lutego 2024 r.

W piątek 2 lutego 2024 roku o godziny 01:52 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Bochni wpłynęło zgłoszenie o wybuchu w domu jednorodzinnym w miejscowości Jodłówka.

Galeria zdjęć <==

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w budynku mieszkalnym doszło do wybuchu butli z gazem oraz że pali się w jej okolicy. Jedna osoba poszkodowana przytomna znajduje się koło ogrodzenia.

Działania jednostek OSP i JRG polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu na palące się elementy w pobliżu butli i ugaszeniu pożaru. Następnie po przy użyciu kamery termowizyjnej zakręcono butlę i wyniesiono ją na zewnątrz. W międzyczasie ratownicy udzielili osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, osoba poszkodowana po przebadaniu została zabrana do Szpitala w celu dalszej hospitalizacji. Po zakończeniu działań ratowniczo-gaśniczych ponownie skontrolowano miernikiem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną budynek mieszkalny – nie stwierdzono występowania zagrożenia.

Działania ratowniczo – gaśnicze prowadzone były do godziny 03:10. Działania ratowniczo – gaśnicze prowadziło łącznie 4 zastępy w tym: 2 zastępy z JRG Bochnia, 1 zastęp z OSP KSRG Rzezawa i jeden zastęp z OSP Jodłówka oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Pogotowie Energetyczne i Gazowe. Przyczyny wybuchu butli i pożaru ustala Policja.


Opracowanie: kpt. Łukasz Klecki KP PSP w Bochni.
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Bochni.

Podobne artykuły

Back to top button