ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości

Trafił za kratki za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Zatrzymany 40-letni mieszkaniec Tarnowa wyrzucił do wody woreczki z zawartością ponad 800 gram amfetaminy i ponad 50 gram marihuany. Usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci wydziału kryminalnego tarnowskiej komendy wykonywali czynności do jednej ze spraw kryminalnych. Asystując przy eksperymencie procesowym z udziałem prokuratora zauważyli samochód osobowy, którego kierowcą był znany im z wcześniejszych spraw tarnowianin. Mężczyzna odjechał osobówką w kierunku wału przeciwpowodziowego, a za nim udali się policjanci kryminalni. Po chwili wyszedł on z samochodu i udał się na szczyt wału przeciwpowodziowego. Gdy zauważył nieumundurowanych policjantów podjął próbę ucieczki podczas której wyrzucił kilka woreczków do zbiornika wodnego. Po chwili został zatrzymany, a wyrzucone woreczki zostały wyłowione z wody i zabezpieczone przez policjantów. 40-letni tarnowianin został przewieziony do budynku komendy, a następnie prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających określony w artykule 56 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przyznał się do ich posiadania. Decyzją prokuratora zatrzymany trafił przed tarnowski sąd z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Po analizie przedstawionych dowodów sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button