ADV
Wiadomości
Trending

Wycieczka rowerowa? Kierunek Szczepanów

Pierwsze dni lata już za nami, pogoda na ogół sprzyja, a po głowie zaczyna chodzić pytanie: „gdzie na wycieczkę”? Może warto spędzić ten czas aktywnie, wsiadając na rower? Pozostaje tylko zastanowić się, gdzie wyruszyć. Dzięki trasom i szlakom rowerowym Małopolskę można zwiedzić na dwóch kółkach. Jedna z propozycji które warto rozważyć jest Szczepanów.

Niewielki Szczepanów, położony na zachód od Tarnowa, to według tradycji miejsce urodzenia patrona Polski świętego Stanisława. Dziś jest to sanktuarium świętego licznie odwiedzane przez pielgrzymów.

Trasa rowerowa: Tarnów Mościce – Szczepanów (szlak czerwony)

Początek szlaku: Tarnów Mościce Koniec szlaku: Szczepanów Całkowita długość szlaku: 24,6 km Poziom trudności: łatwy Maksymalna wysokość to: 239 m n.p.m. Najniższy punkt na trasie znajduje się na wysokości: 190 m n.p.m. Trasa biegnie przez następujące obszary chronione: Natura 2000: Dolny Dunajec 26% trasy biegnie przez las. Atrakcje turystyczne: Atrakcje przyrodnicze: Natura 2000 – Dolny Dunajec. Szlak przebiega w 24% po drogach odseparowanych od ruchu samochodowego.

Szczegółowy przebieg

Tarnów Mościce – Ostrów – Bogumiłowice – Łętowice – Biadoliny Radłowskie – Wokowice – Sterkowiec – Szczepanów

Szczegóły trasy

https://narowery.visitmalopolska.pl/obiekt?p_p_id=101&p_p_lifecycle=0&p_p_state=pop_up&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_pos=1&p_p_col_count=3&_101_struts_action=%2Fasset_publisher%2Fview_content&_101_assetEntryId=15725&_101_viewMode=print&_101_type=rit_object&_101_languageId=pl_PL

Małopolska – najbardziej rowerowy region w Polsce!

Dzięki różnorodnej topografii terenu znajdziecie tutaj szlaki do kolarstwa górskiego, drogi i ścieżki grawelove oraz długodystansowe trasy rowerowe spod znaku VeloMałopolska.

Małopolskie trasy i szlaki rowerowe

Obecnie do dyspozycji rowerzystów jest prawie 900 km infrastruktury rowerowej o bardzo dobrym standardzie, którą tworzy przede wszystkim sieć tras rowerowych VeloMałopolska. Sieć tras, dostosowana do każdego typu rowerzysty, umożliwia długodystansowe wyprawy rowerowe. Łączy miasta i najważniejsze ośrodki turystyczne regionu oraz ułatwia bezpieczny dojazd na rowerze do pozostałych szlaków rowerowych – w tym szlaków PTTK – co daje kolejne 3 000 kilometrów rowerowej jazdy po Małopolsce.

Więcej ciekawych tras oraz propozycji zwiedzania regionu można znaleźć na stronie internetowej:

https://narowery.visitmalopolska.pl/

Visit Małopolska

blank

Podobne artykuły

Back to top button