ADV
SportWiadomości

Wygrana w pierwszym sparingu

W swoim pierwszym meczu sparingowym zespół trenera Sebastiana Sępka pewnie pokonał V-ligową Tarnovię Tarnów wygrywając 3:1. Autorami bramek dla zespołu z Brzeska zostali: dwukrotnie Mateusz Cięciwa oraz Chawkat Zakareya. Jedynego gola dla Tarnovii zdobył z kolei Tomasz Tarnawski, który swoim golem doprowadził do rezultatu 1:1.

Warto zaznaczyć, że Okocimski zagrał mocno młodzieżowym składem, który na tle doświadczonych zawodników z Tarnowa radził sobie bardzo dobrze. Końcowy rezultat mógł być zdecydowanie inny, bo obie ekipy mogły pokusić się o strzelenie kilku bramek więcej. Najdogodniejsze sytuacje mieli jednak „biało-zieloni” a dokładnie dwukrotnie Mateusz Cięciwa, Daniel Kaciczak oraz Kacper Ciuruś.

W sobotę szkoleniowiec „Piwoszy” miał również okazję przeglądnąć się dwóm testowanym zawodnikom, którzy od początku okresu przygotowawczego trenują z zespołem. Ponadto w sobotniej potyczce zabrakło m.in Konrada Kuliszewskiego, Oliwiera Okasa, Michała Siuduta oraz Marcela Kubali.

Sparing nr 1
MKS Tarnovia Tarnów – Okocimski Brzesko 1:3
Bramki: Tomasz Tarnawski – Mateusz Cięciwa x2, Chawkat Zakareya.

Okocimski KS: Miłosz Żmudzki – Hubert Smulski, Daniel Kaciczak, Maciej Węgrzyn, zawodnik testowany, Kacper Ciuruś, Bartłomiej Mochel, Patryk Jawień, Dominik Grochot, Mateusz Cięciwa Dawid Kurek oraz Igor Uryga, Piotr Czerwiński, Raul Kotarba, zawodnik testowany, Chawkat Zakareya, Kamil Marecik.

Sebastian Sępek (trener Okocimskiego Brzesko): – ”Pozytywnie oceniam dzisiejszy sparing, gdzie nasza gra była jak najbardziej na plus. Od początku przygotowań bardzo mocno pracujemy i chłopcy odczuwają już trudy pierwszych tygodni treningów. Tym bardziej cieszę się, że prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sobie sytuację do zdobycia kolejnych bramek.

Zdobyliśmy dziś trzy bramki, ale ja będę patrzył i wymagał więcej, bo okazji do strzelenia goli było bardzo dużo. Uważam, że najważniejsze, jest to, że umiemy sobie stworzyć sytuację, co z pewnością przełoży się to na zdobycze bramkowe. Tak jak mówiłem, zawodnicy mocno odczuwają ostatnie dni i tym bardziej cieszę się z dzisiejszego sparingu.

Z biegiem czasu będzie jeszcze lepiej, będziemy pewne rzeczy poprawiać i ćwiczyć. Za nami dwa tygodnie pracy, a jeszcze mamy dużo czasu na do startu rundy, więc mamy ten czas na dopracowanie pewnych schematów oraz elementów gry.

Mimo że był to tylko sparing, to ja chce wygrywać każdy mecz i nie patrzę czy to jest mecz kontrolny, czy gierka wewnętrzna. To jest nasz cel i do tego będziemy dążyć i chciałbym, żeby ci młodzi zawodnicy, a było ich dziś sporo robili, małe kroczki, które będą miały wpływ na ich rozwój oraz jeszcze lepszą grę.

Miałem dziś okazję zobaczyć w cyklu meczowym zawodników przymierzanych do gry w naszym zespole i uważam ich występ za pozytywny. Każdy z nich dołożył cegiełkę do meczu oraz do tego jak wyglądało to spotkanie. Jednak każdy z nich musi mocno pracować, są to młodzi zawodnicy w okolicy 20 roku życia, więc jeszcze sporo grania przed nimi. Zagrali dziś nieźle, ale mogą jeszcze lepiej”.

okocimski.com

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button