ADV
Wiadomości
Trending

WYMARZONY PLAC ZABAW DZIĘKI FUNDACJI PZU

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Z Upośledzeniem Umysłowym  „W Stronę Tęczy” działające przy SOSW w Złotej w ramach partnerstwa z Fundacją PZU spełniła kolejne marzenie swoich podopiecznych. Bezpieczny i atrakcyjny  plac zabaw przystosowany do potrzeb i możliwości dzieci niepełnosprawnych powstał przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Złotej. Znalazły się na nim: zestaw z podjazdem dla niepełnosprawnych, zestaw wspinaczkowy ze zjeżdżalnią, huśtawka podwójna z bocianim gniazdem, karuzela tarczowa i ławeczka-równoważnia.  Plac został zabezpieczony matami przerostowymi. Spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu to zapewnienie zdrowego wypoczynku a także rehabilitacji poprzez zabawę, poprawę zmysłów dotyku, wzroku, słuchu, równowagi oraz kondycji fizycznej. To również poprawa funkcjonowania w sferze ruchowej, emocjonalnej i poznawczej.

Wcześniej plac zabaw został wyposażony w altanę- scenę  ufundowaną  ze środków finansowych pozyskanych podczas III Balu Charytatywnego zorganizowanego w lutym tego roku przez Radę  Rodziców i Stowarzyszenie „W Stronę Tęczy”.  Powiat Brzeski przeznaczył środki finansowe na wyremontowanie chodnika. Dzięki tym wspólnym działaniom dzieci zyskały piękne i bezpieczne  miejsce do wspólnej zabawy i rehabilitacji. Podczas imprez integracyjnych organizowanych w SOSW w Złotej odbywają się liczne występy, konkursy oraz wspólna zabawa. Działania te służą szeroko pojętej integracji oraz dają dzieciom niepełnosprawnym poczucie bycia  pełnosprawnym członkiem społeczeństwa.

Podopieczni Stowarzyszenia „W Stronę Tęczy” oraz wychowankowie SOSW w Złotej serdecznie dziękują Fundacji PZU za pomoc w realizacji kolejnego marzenia.

B. Wiewióra

Podobne artykuły

Back to top button