ADV
Wiadomości
Trending

Wymazy od nauczycieli na COVID-19 ze wsparciem strażaków / 7 lutego 2021 r.

Od niedzieli, 7 lutego 2021 r. trwa kolejna ogólnopolska akcja testowania nauczycieli na obecność koronawirusa. Badaniem będą objęci nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy byli już testowani w ramach powrotu do szkół po feriach zimowych, otrzymali wynik negatywny i chcą się ponownie poddać badaniu. Testowanie obejmie również nauczycieli przedszkoli. Akcja zakończy się 19 lutego.

W niedzielę na parkingu obok Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku zorganizowany został punkt wymazowy. Jednostka OSP Borzęcin Górny posiadająca na wyposażeniu specjalistyczny namiot została skierowana do udziału w zabezpieczeniu poboru wymazu.

Sprzęt został zakupiony w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, a jego zakup sfinansowano w części z funduszy europejskich. W skład zestawu oprócz namiotu wchodzi m.in. przyczepa transportowa, agregat prądotwórczy czy nagrzewnica olejowa. Dzięki temu wnętrze można oświetlać i jest ciepłe. Namiot został wyposażony m.in. w 10 łóżek polowych, 10 foteli (krzeseł) składanych, stolik polowy oraz śpiwory. Zakupione przez samorząd województwa małopolskiego zestawy trafiły do 50 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Małopolsce w tym do OSP Borzęcin Górny.
Namioty w czasie epidemii będą wykorzystywane jako polowe izby przyjęć, pełniąc tym samym większą około szpitalną przestrzeń. Obiekty będą przystosowane do wykonania dekontaminacji i fumigacji. Namioty mogą służyć strażakom m.in. w trakcie długotrwałych akcji ratowniczo-gaśniczych, jako zaplecze medyczne dla poszkodowanych podczas wypadków masowych czy w sytuacjach wyjątkowych, jako tymczasowe miejsce do przechowywania osób, sprzętu i żywności.

Od redakcji

Mała podpowiedź dla osób decyzyjnych organizujących tego typu akcje – może warto skorzystać z istniejącej już infrastruktury – np. domów ludowych, hal sportowych, itp. obiektów. A namioty zostawić na innego typu akcje w których lepiej zdadzą egzamin. Komfort pracy ekip wymazowych z pewnością znacząco by wzrósł (zwłaszcza że obiekty użyteczności publicznej i tak są ogrzewane). Również dezynfekcja takiego obiektu nie powinna stanowić problemu.


IB
Foto Borzęcin Górny

07.02.21 Zabezpieczenie poboru wymazu od nauczycieli na COVID-19

Dzisiaj nasza jednostka bierze udział w…

Opublikowany przez OSP Borzęcin Górny Niedziela, 7 lutego 2021

blank

Podobne artykuły

Back to top button