ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Wypadek motocyklisty. Ranny trafił do szpitala

Po godzinie 18 w niedzielne popołudnie 18 czerwca 2023 r. kierowcy jadący drogą krajową 73 w Lisiej Górze zgłosili wypadek motocyklisty, który miał wjechać w samochód osobowy.

Na miejsce przybyły zespoły ratunkowe, które udzielały pierwszej pomocy rannemu motocykliście. Strażacy zabezpieczali miejsce wypadku oraz neutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne. Na miejsce przyjechali także policjanci tarnowskiego ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli nagrania kamer rejestratorów pojazdów, lokalnych przedsiębiorców, a także osób prywatnych. Zostały ustalone osoby, które mogą wnieść istotne wartości w sprawie. Wszyscy zgodnie mówili, że kierujący motocyklem, nie zważając na podwójną linie ciągłą, wyprzedzał „sznur” samochodów, jadąc z dużą prędkością od strony Brzozówki w kierunku Brnia. Gdy dojeżdżał do pierwszego pojazdu, jego kierowca skręcił w lewo do posesji. Wówczas motocyklista, nie mając możliwość kontunuowania jazdy, uderzył w lewą stronę mazdy. Z urazem ręki, a także klatki piersiowej trafił do tarnowskiego szpitala. Utrudnienia w ruchu trwały do godzin wieczornych.

Zebrany materiał dowodowy pozwoli na ustalenie faktycznego przebiegu całego zdarzenia i wskazania winnych tego wypadku. Postępowanie prowadzą specjaliści z zakresu wypadków komunikacyjnych, pomagają im biegli z zakresu wypadków drogowych, a czynności nadzoruje prokurator z tarnowskiej prokuratury.

Tarnowska Policja

blank

Podobne artykuły

Back to top button