ADV
Wiadomości

Wypadki i kolizję z udziałem motocyklistów w Powiecie Brzeskim

W miniony weekend (6-7 kwietnia 2024 r.) Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku odnotowaliśmy aż 4 zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów. Były to 2 wypadki drogowego i 2 kolizje drogowe.

Wypadki drogowe:
1. W sobotę 6 kwietnia 2024 roku około godz. 19.50 w miejscowości Doły kierujący motocyklem marki Suzuki najechał na sarnę w następstwie czego doznał obrażeń ciała.
2. W niedzielę 7 kwietnia 2024 roku około godz. 13.45 w miejscowości Brzesko na ul. Adama Mickiewicza doszło do zderzenia się samochodu marki Audi z motocyklem marki Yamaha. Motocyklista doznał obrażeń ciała.

W obu tych przypadkach prowadzone są postępowania przygotowawcze celem ustalenia dokładnych okoliczności i przyczyn wypadków.

Kolizje drogowe:
1. W niedzielę 7 kwietnia 2024 roku o godz. 10.40 w miejscowości Biskupice Melsztyńskie na drodze W 980 kierujący motocyklem marki Yamaha nieprawidłowo wykonywał manewr wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Renault.
2. Również w niedzielę 7 kwietnia 2024 roku przed godziną 16.00 w miejscowości Czchów na drodze krajowej DK- 75 kierujący motocyklem marki Honda nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył samochodu marki Volkswagen Golf.

Policja prowadzi akcję pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych.

Szczegóły akcji: https://policja.pl/pol/aktualnosci/243775,Jednosladem-bezpiecznie-do-celu-motocykl.html

asp. szt. Ewelina Buda Specjalista ds. Prasowo-Informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Brzesku / IB

Podobne artykuły

Back to top button