ADV
Religia

Wyróżnienia w dla młodzieży z parafii Miłosierdzia

2 czerwca 2022 r. przy sanktuarium w Zabawie odbyło się wręczenie nagród laureatom XIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko-Plastycznego „Bł. Karolino, świeć nam przykładem”. Tego roku uczestnikom przyświecała myśl przewodnia „Ty ścieżkę życia mi ukażesz” (Ps 16,11).

Na konkurs nadesłano blisko 500 prac z 12 polskich województw. Nagrodzono blisko 100 osób. Wśród nagrodzonych znaleźli się Anna Cabała z klasy IV oraz Kajetan Filipowski z klasy VIII, uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Brzesku, których prace plastyczne zostały dostrzeżone i wyróżnione przez organizatorów konkursu. Ani i Kajetanowi oraz ich opiekunowi ks. Marcinowi serdecznie gratulujemy!

Gratulacje wszystkim laureatom podczas uroczystej gali składali m.in. Barbara Nowak – małopolski kurator oświaty i bp Stanisław Salaterski. Młodzież wykonywała piosenki i prezentowała utwory o bł. Karolinie.

Od kilku lat uczestniczą z sukcesami w tym konkursie uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego, którzy przygotowują prace literackie lub plastyczne pod kierunkiem ks. Marcina Minorczyka. Na prowadzonych w Zespole Szkolno Przedszkolnym katechezach oraz na spotkaniach grupy, której bł. Karolina Kózkówna patronuje, ks. Marcin przybliża młodzieży i dzieciom postać Błogosławionej. Karolina inspiruje i pociąga swoją normalnością, przykładem życia zwyczajnego, bez fajerwerków i oklasków, zakończonego wydawałoby się tak tragicznie i bez sensu. A jednak, jak wielu osobom imponuje, pobudza do myślenia i wskazuje drogę świadczy ten konkurs, jego zasięg i ilość nadsyłanych co roku prac. Udział biorą w nim nie tylko dzieci i młodzież, ale i dorośli, którzy od roku 2002 stworzyli tysiące portretów Karoliny, prac plastycznych i wierszy inspirowanych jej życiem.

O uroczystości wręczenia nagród można przeczytać oraz obejrzeć galerię zdjęć na stronach tarnowskiego Gościa Niedzielnego <==

Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button