ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko. Obława na kurierów na Os. Ogrodowa

Kurierzy w Brzesku mają problem. Aby dotrzeć do klientów mieszkających na osiedlu Ogrodowa, muszą łamać prawo. Powodem jest nieżyciowy regulamin parkingu oraz brak możliwości wyrobienia identyfikatora. Dziwna jest w tym postawa spółdzielni, która utrudnia kurierom dostarczanie paczek do mieszkańców.

Jak informuje nas jeden z pracowników firmy kurierskiej, od pewnego czasu Spółdzielnia Mieszkaniowa w Brzesku utrudnia funkcjonowanie.

Na parkingi przy osiedlu Ogrodowej mogą wjechać tylko pojazdy z identyfikatorami spółdzielni mieszkaniowej. Nie byłoby nic dziwnego – w tamtej okolicy brakuje miejsc parkingowych, a spółdzielnia chce chronić miejsca dla swoich mieszkańców. Jest jednak pewne, ale bowiem doszło do przysłowiowego wylania dziecka z kąpielą. Zakaz dotyczy w praktyce także firm kurierskich, dostawców pizzy i zaopatrzeniowców.

– Jestem kurierem i również nie wolno mi tam wjechać, tak samo jak chociażby dostawcy pizzy czy dostawcy zaopatrzenia.

Spółdzielnia odmówiła nam wyrobienia identyfikatora, więc jeżeli tam wjadę to policja chce ukarać mnie mandatem do 5 tyś zł.

Stajemy więc na głównej ulicy również pod zakazem i mieszkańcy muszą sobie wychodzić po swoje rzeczy do głównej ulicy! Czy to normalne?

Przecież zaopatrzenie z jedzeniem czy kurier nie parkuje tam godzinami tylko do 5 minut – zastanawia się nasz informator.

Czy uda się znaleźć sensowne rozwiązanie tej sprawy? Czy wydanie kilku – kilkunastu identyfikatorów nie byłoby najlepszym i najprostszym rozwiązaniem, tak by kurierzy mogli wykonywać swoją pracę w bezpieczny sposób, bez narażania się na łamanie przepisów? Na to odpowiedź zna Spółdzielnia Mieszkaniowa w Brzesku.

REGULAMIN PARKINGU

foto: nadesłane

IB

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

2 komentarzy

  1. Wcale nie jest mi żal mieszkańców ulicy Ogrodowej. Jak to mówią- każdy kij mą dwa końce. Sama byłam świadkiem jak bezzwłocznie dzwonili na policję , gdy tylko ktoś zaparkowal niedaleko bankomatu czy wówczas funkcjonującej apteki. Pewnej Pani jakiś dobrodziej rozbij jajko na karoserii samochodu w upalny dzień.
    Sami stworzyli sobie prywatny folwark, więc niech dalej tworzą sobie okopy i dzwigaja te paczki.

  2. Brzeska spółdzielnia, pieniądze za czynsz brać potrafią, co roku podnosić koszty..ale żeby cokolwiek zrobić to wielki problem ze wszystkim..porażka.

Back to top button