ADV
Wiadomości
Trending

Wzmożone kontrole brzeskiej drogówki. Rekordzista jechał 105 km/h w terenie zabudowanym!

Policjanci ruchu drogowego brzeskiej komendy przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na ryzykowne zachowania kierujących i pieszych, które mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

W czwartek 16 marca r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej komendy prowadzili wzmożone kontrole w miejscach, gdzie zwiększony jest ruch pieszych. Chodzi o to, aby ograniczyć ilość zdarzeń, w których biorą udział niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Niezwykle ważne jest także uświadomienie pieszych, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych.

Pamiętajmy, że w starciu z rozpędzonym autem – pieszy ma niewielkie szanse na przeżycie, dlatego apelujemy o wyobraźnię!

Podczas działań policjanci ujawnili 33 wykroczenia, w tym 6 popełnionych przez pieszych, 1 przez rowerzystę i 24 przez kierujących. Do najczęstszych przewinień kierowców należało przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący volvem 25-latek, który zbliżając się do przejścia w terenie zabudowanym miał na liczniku 105 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych a jego konto zasiliło 13 punktów karnych. Mężczyźnie zatrzymano też prawo jazdy.

Pamiętajmy, że na drodze nie ma miejsca na brawurę i lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a za łamanie przepisów czekają surowe konsekwencje.

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button