ADV
Wiadomości

Wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w powiecie brzeskim i bocheńskim. Jest kolejna ofiara śmiertelna / 24 kwietnia 2020 r.

Liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim wzrosła do 64, a w Powiecie Bocheńskim do 113. Dodatkowo w Powiecie Bocheńskim zmarł 46 letni mężczyzna zakażony koronawirusem.

W piątek 24 kwietnia 2020 r. w popołudniowym komunikacie Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o kolejnej osobie (1 jedna osoba w wieczornym komunikacie) zakażonej koronawirusem w Powiecie Bocheńskim (co daje łącznie aż 113 osoby zakażone), natomiast w Powiecie Brzeskim jest jedno nowe potwierdzenie zakażenia (1 jedna osoba w wieczornym komunikacie). Na dzień  dzisiejszy potwierdzono zakażenie łącznie u 64 osób. Niestety pojawiła się informacja o śmierci 46-letniego mieszkańca pow. bocheńskiego który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Wśród wszystkich gmin wchodzących w skład Powiatu Brzeskiego jak na razie tylko Gmina Czchów może pochwalić się brakiem potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Na dzień dzisiejszy liczba zakażonych stawia Powiat Brzeski na czwartym miejscu w skali Województwa Małopolskiego.  

 

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 24 kwietnia 2020 r. / godz. 10.00 <==

 

Zakażeni

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 10 892 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 494 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 788 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 25 osób.

Kwarantanna

W powiecie Brzeskim ponownie zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie granicznej i domowej – aktualnie jest to 380 osób (w czwartek było to 384 osób).  

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną są trzy osoby zmarły. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 130 osób. W Powiecie bocheńskim jest to już 11 osób,  a w Powiecie Brzeskim 8 osób.  Ozdrowieniec to osoba niemająca objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 1 397 (poprzednia doba – 1 365 badań). Liczba testów wykonanych w skali kraju – 14 449.

 

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

 

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan na dzień 24.04.2020 g. 8:00

Koronawirus- stan na dzień 24.04.2020r na godz. 08:00 :
Zakażonych – 63 osoby
Izolacja- 45
Hospitalizacja – 9 osób
Ozdrowieńcy – 6
Zgony – 3 (w tym 1 COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 30
Gmina Szczurowa – 3
Gmina Dębno – 7
Gmina Borzęcin – 10
Gmina Gnojnik – 8
Gmina Iwkowa – 5
Osoby w kwarantannie – 380 osób

IB / MUW

Podobne artykuły

Back to top button