ADV
WiadomościWideo

Mokrzyska / Poruszający widok pogorzeliska na drodze serwisowej / zdjęcia oraz video

W czwartek wieczorem 23 kwietnia 2020 r. na drodze serwisowej w pobliżu ul. Stanisławskiej w Mokrzyskach doszło do podpalenia trzcinowiska i zarośli. Wypaleniu uległo blisko dwa hektary terenu.

Na miejscu działania prowadziło pięć zastępów straż pożarnej – w tym strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku (2 zastępy), a także jednostki OSP ze Szczepanowa, Jadownik oraz Mokrzysk.

Pisaliśmy o tym w artykule: Mokrzyska / Nocny pożar traw na ul. Stanisławskiej / 23 kwietnia 2020 r. / video <==

W piątek byliśmy na miejscu zdarzenia. Mamy dla was zdjęcia oraz nagranie z drona. Widok robi piorunujące wrażenie! Wypalone do cna trawy, uszkodzone przez ogień drzewa i krzewy… Trudno ustalić jaka ilość drobnej zwierzyny mogła ponieść śmierć w płomieniach. A wszystko to za sprawą podpalacza, który dopuścił się podpalenia!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku prowadza w tej sprawie postępowanie. Osoby które mogą mieć informacje, które pozwolą ująć podpalacza prosimy o kontakt z Komenda Powiatową Policji w Brzesku. 

Mapa miejsce pożaru – orientacyjna powierzchnia

foto & video Maciej Mazur

IB

Video

 

Zdjęcia

Podobne artykuły

One Comment

  1. To już nie pierwszy pożar przy wypalaniu traw w Mokrzyskach w tym roku. Ostatnio paliła się trawa przy drodze serwisowej obwodnicy Mokrzysk. Ktoś chyba celowo jeździ i podpala. Trzeba złapać i zrobić porządek z takim zanim komuś przypadkiem dobytek spali.

Back to top button