ADV
Kultura
Trending

XI Wielki Maraton Czytania w Brzesku / 2-3 czerwca 2023 r.

Zespół Szkolno Przedszkolny w Brzesku serdecznie zaprasza po transferowo – pandemicznej przerwie wszystkich przyjaciół dzieci, szkoły i książki na XI WIELKI MARATON CZYTANIA.

Maraton czytania rozpocznie się w piątek 2 czerwca 20923 r. o godz. 8.30, a zakończy 24 godziny później w sobotni poranek.

Jest to impreza otwarta, na którą organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do czytania razem z dziećmi.

– Będzie nam bardzo miło, gdy nas choć na moment odwiedzicie, weźmiecie opowieść o zwierzakach do ręki i przeczytacie kilka kartek. Przykład idzie z góry – zachęca Agata Podłęcka, inicjatorka organizacji Maratonu oraz od lat jego siła sprawcza.

Wydarzeniu towarzyszy myśl przewodnia: „Mój przyjaciel zwierz”.

Idea Maratonów Czytania, czyli czytania przez 24 godziny non stop, wypływa z ogólnopolskiej medialnej kampanii społecznej rozpoczętej w czerwcu 2001 r. przez fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, propagującej codzienne czytanie dzieciom jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.

Uczniowie do Maratonu przygotowują się od początku roku szkolnego: czytają tematyczne książki (zgodnie z hasłem maratonu na dany rok). Piszą i wydają własne książeczki, które następnie czytają podczas Maratonu. Na podstawie utworów wykonują prace plastyczne, które są prezentowane na wystawie w hallu głównym szkoły. Na Maraton zapraszani są liczni goście: zaprzyjaźnione szkoły, przedszkola, przedstawiciele władz miasta, kultury, oświaty, przedsiębiorcy, przyjaciele szkoły, rodzice i uczniowie.

ZSP Brzesko / AP

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button