ADV
Sport

XVII Memoriał Szachowy im. Stanisława Migdała

W sobotę 25 stycznia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mokrzyskach odbył się XVII Memoriał Szachowy im. Stanisława Migdała. Impreza od wielu lat cieszy się uznaniem w środowisku szachowym. Do rywalizacji w tegorocznym Memoriale stanęło 76  szachistów, w tym jeden z Ukrainy.

Nie od dziś wiadomo, że gra w szachy posiada wiele walorów edukacyjnych a dawno temu, możni tego świata, rozgrywali partie szachów, by ćwiczyć umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika. Ten specyficzny sport doskonali pamięć, uwagę, koncentrację i zdolność logicznego myślenia. To doskonała alternatywa dla dzisiejszych gier komputerowych, należny tylko się nią zarazić. Uczestnicy memoriału już o tym wiedzą.

Zawody miały bardzo mocną obsadę – wśród uczestników turnieju znaleźli się mistrzowie, arcymistrzowie Federacji FIDE. Turniej organizowany po raz siedemnasty upamiętnia postać Stanisława Migdała – wielkiego społecznika, wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach, radnego Rady Miejskiej w Brzesku, działacza sportowego. Na najlepszych zawodników czekały nagrody pieniężne, rzeczowe oraz puchary i pamiątkowe dyplomy.

Organizatorem imprezy był Urząd Miejski w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury oraz Józefa Migdał. W organizację wydarzenia włączyły się również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego Mokrzysk.

Najlepsi okazali się:

1 . Kumor Łukasz    POL   – KS Korona Kraków
2.  Słabe Grzegorz    POL  –  TS Wisła Kraków
3. Lewicki Mirosław    POL  – LKSz GCKiP Czarna

Nagrody ufundowali Urząd Miejski w Brzesku oraz Kamil Trąba – sołtys Mokrzysk.

Patronat nad memoriałem sprawował Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

brzesko.pl

Podobne artykuły

Back to top button