ADV
Wiadomości

Z najmłodszymi mieszkańcami Iwkowej o bezpieczeństwie

Brzeska policjantka zajmująca się profilaktyką spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Iwkowej Nagórzu. Z uczniami najmłodszych klasach rozmawiała o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ze starszymi o zagrożeniach i konsekwencjach niezgodnych z prawem zachowań.

Galeria zdjęć <==

Podczas spotkania, które odbyło się 23 marca 2023 r. dzieci z najmłodszych klas z zaciekawieniem słuchały o bezpiecznym zachowaniu na drodze i utrwaliły zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Policjantka przypomniała o korzystaniu z odblasków, aby być bardziej widocznym na drodze. Nie zabrakło również informacji o tym, jak należy się zachować w kontakcie z osobą nieznajomą, co zrobić kiedy ktoś obcy nas zaczepia i gdzie zwrócić się o pomoc.

W starszych klasach policjantka zwróciła szczególną uwagę na zagrożenia związane ze zjawiskiem cyberprzemocy oraz na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu. Podkreśliła skalę zagrożeń w sieci oraz to, w jaki sposób można się przed nimi uchronić. Omówiła konsekwencje niezgodnych z prawem zachowań. Na zakończenie spotkań uczniowie otrzymali odblaski ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.


KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button