ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Z wesela do policyjnego aresztu…

Sceny rodem z filmu sensacyjnego rozegrały się w niedzielę nad ranem w Żabnie. Sprawcy usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia oraz udziału w bójce. Grozi im odpowiednio do 3 i do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę nad ranem z wesela wracał 21-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Poprosił swoich kolegów, aby przyjechali i odwieźli go do domu. Jednak w drodze powrotnej mężczyzna polecił kierowcy, aby ten jechał inną trasą. Kiedy renault, którym podróżowali, znalazł się przed jednym z domów jednorodzinnych w Żabnie, 21-latek nakazał kierowcy zwolnić, a sam wyciągnął pistolet pneumatyczny. Oddał w stronę budynku kilka strzałów i trafił w trzy okna, rozbijając zewnętrzne szyby. Zaraz potem z domu wybiegli, wyrwany ze snu właściciel i jego 20-letni syn. Obaj wsiedli w swoją skodę i ruszyli w pościg za odjeżdżającym renaultem. Widząc pościg, 21-latek ponownie skorzystał z broni, tym razem mierząc w kierunku ścigającego auta. Trafił w przednią boczną szybę od strony pasażera, która również uległa zniszczeniu. W pewnym momencie pędzące renault zatrzymało się w poprzek drogi, blokując jadącą za nim skodę. Z samochodu wysiadł mocno pobudzony 21-latek, który przy użyciu pałki teleskopowej rozbił przednią szyby w samochodzie właściciela ostrzelanego wcześniej domu. Jakby tego było mało, do 21-latka dołączył 19-latek z renaulta i wspólnie pobili ścigającego ich 20-latka, kopiąc i zadając chłopakowi ciosy oraz kopniaki w głowę, nogi oraz tułów. Po wszystkim wsiedli do samochodu i odjechali.

Powiadomieni policjanci przyjechali na miejsce oraz ustawili punkty blokadowe w poszukiwaniu sprawców uszkodzenia mienia i pobicia. Godzinę później renault, którym poruszali się sprawcy został zatrzymany na Polach Klikowskich w Tarnowie, w ustawionym punkcie blokadowym. Podczas przeszukania mężczyzn podróżujących autem, mundurowi znaleźli przy 21-latku nie tylko broń, ale również niewielką ilość dopalaczy. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu, który po złożeniu wyjaśnień opuścił jedynie kierowca. Pozostała dwójka (19 i 21-latek), po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut udziału w pobiciu. Starszy z nich – również zarzut uszkodzenia mienia. Za udział w pobiciu mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast uszkodzenie mienia zagrożone jest już karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Jakie motywy kierowały mężczyznami, trudno powiedzieć. Obaj byli pod znacznym wpływem alkoholu, 21-latek był wściekły, bo zostawiła go dziewczyna, z kolei wykonujących z nim czynności policjantów próbował przekonać, że pobity winny był mu kilkuset złotych.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Żabnie, nad którym nadzór ma Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej.

tarnow.policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button