ADV
SportWiadomości
Trending

Z Wolanią na przełamanie

W sobotę czekają nas kolejne piłkarskie emocje, jakie z pewnością zafundują nam zawodnicy pierwszej drużyny Okocimskiego Brzesko, którzy w meczu wyjazdowym zmierzą się z Wolanią Wola Rzędzińska. Spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 17:00 na naturalnym boisku w Woli Rzędzińskiej. Głównym arbitrem sobotnich zawodów zostanie Przemysław Przybyłowicz z KS Gorlic.

Wolania Wola Rzędzińska obecnie zajmuje wysokie, czwarte miejsce w ligowej tabeli mając na swoim koncie 43 punkty. Na ten dorobek punktowy złożyło się 14 zwycięstw oraz jeden remis. Zespół poniósł także osiem porażek, ulegając czterokrotnie przed własną publicznością jak i w meczach wyjazdowych. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Tomasza Juszczyka podzielili się punktami z Glinikiem Gorlice, remisując 3:3. Autorami bramek dla zespołu z Woli Rzędzińskiej zdobyli dwukrotnie Damian Lubera oraz Dominik Minorczyk.

Jeśli chodzi o statystyki to zespół z Woli Rzędzińskiej, może pochwalić się 48 zdobytymi bramkami. Duży udział w tym ma wspomniany Damian Lubera, który ma na swoim koncie 14 trafień. Wolania ma również dużo straconych bramek, których ma na swoim koncie aż 43. Najwięcej z nich przydarzyło się drużynie w ostatnim kwadransie meczu, wówczas do bramki Wolanii rywale trafiali aż 13-krotnie.

W ostatnim meczu obu zespołów lepszy okazał się być Okocimski Brzesko, który na własnym stadionie pokonał Wolanię wynikiem 2:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Mateusz Cięciwa oraz Dawid Lizak. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zdobył Tomasz Tragarz.

Przed zespołem trenera Jarosława Ulasa bardzo ważne spotkanie. Tylko zdobycie trzech punktów, może zapewnić pozostanie w pierwszej ósemce i utrzymanie bezpiecznej przewagi nad zespołami z drugiej połowy tabeli. W ostatniej kolejce „Piwosze” doznali dotkliwej porażki z Lubaniem Maniowy, przegrywając 1:5. Jedynego gola dla „Piwoszy” zanotował Dariusz Sosnowski.

Dobrą wiadomością dla szkoleniowca jak i kibiców jest powrót do treningów Marcina Furmańskiego, który ostatnio borykał się z urazem mięśniowym. W sobotę do dyspozycji trenera powinien być także Konrad Kuliszewski, którego zabrakło w ostatnim meczu.

okocimski.com

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button