ADV
Powiat TarnowskiSport

Za nami kolejne zawody jeździeckie

W siedzibie Szkółki Jeździeckiej „Tobiano” w Więckowicach odbyła się kolejna edycja Konkursów Hippicznych o Puchar Burmistrza Wojnicza.

25 lipca Więckowice stały się miejscem walki jeźdźców i ich rumaków w ramach Konkursów Hippicznych o Puchar Burmistrza Wojnicza. Przypomnijmy, że „hippika” to nic innego jak sportowe uprawianie jazdy konnej, czyli inaczej jeździectwo. Co roku impreza przyciąga miłośników jazdy konnej nie tylko z powiatu tarnowskiego, ale także z innych zakątków małopolski. W tej edycji wzięło udział 27 zawodników na 18 koniach, w tym 14 koni przyjezdnych z innych stajni.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 14 od konkursów zręcznościowych dla dzieci pn. „Ścieżka Tobiano”, w których najlepsza okazała się Maria Rodak na koniu Lawa. Drugie miejsce zdobyła Wiktoria Krupa na koniu Leydys, natomiast trzecie miejsce było udziałem Grety Smoły na koniu Gwizdek.

W kolejnej kategorii — skoki przez przeszkody LL 50 cm, triumfowała Gabriela Waśko na koniu Bajka. Drugie i równocześnie trzecie miejsce zdobyła Zuzanna Wszołek na koniach: Pyszek (2 miejsce) i Danton (3 miejsce).

Puchar Burmistrza Wojnicza w kategorii — skoki przez przeszkody LL 80 cm wywalczyła Gabriela Kozioł, jeździec Szkółki Jeździeckiej „Tobiano”, na koniu Leydys. Drugie i trzecie miejsce zajęły Magdalena Bukowska oraz Antonina Rosa na koniach: Danton i Doremi.

IB

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast