ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Pijany kierowca potrącił rowerzystkę / zdjęcia

Prosimy uważajcie – na drogach niebezpiecznie !!

20-letni kierowca został zatrzymany po tym, jak jadąc pod wpływem alkoholu, potrącił w Tarnowie rowerzystkę. Kobieta w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Wczoraj kilka minut po godzinie 17.00 tarnowska policja przyjęła zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na ul. Klikowskiej w Tarnowie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wydziału ruchu drogowego kierujący osobowym mercedesem, 20-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego jadąc ul. Klikowską w stronę centrum miasta, najechał na kierującą rowerem. Do potrącenia doszło w chwili gdy 28-letnia kobieta znajdowała się na oznakowanym przejeździe dla rowerów i przejściu dla pieszych.

Poważnie ranna kobieta, w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala.

Niestety badanie kierowcy mercedesa wykazało, że jest on nietrzeźwy i ma prawie 2 promile alkoholu. 20-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu.

Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi do 12 lat pozbawiania wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie, we współpracy z prokuraturą.

A my apelujemy o ostrożność. Drastyczne pogorszenie pogody sprawiło, że warunki na drogach są trudne. Obfite opady, zalegająca w wielu miejscach na jezdniach woda, śliskie nawierzchnie, powodują duże utrudnienia w ruchu kołowym i stwarzają zagrożenie naszego bezpieczeństwa.

Prosimy, uważajcie – na drogach niebezpiecznie !!

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast