ADV
Wiadomości
Trending

Za tydzień druga tura wyborów samorządowych. Borzęcin, Czchów i Szczurowa

W trakcie głosowania w minioną niedzielę 7 kwietnia 2024 r. w większości gmin w Powiecie Brzeskim nastąpiło rozstrzygnięcie w wyborach wójtów i burmistrzów. W trzech gminach będzie musiała jednak nastąpić dogrywka. Te gminy to Borzęcin, Czchów oraz Szczurowa.

O tym kto zasiądzie w fotelu włodarza gminy mieszkańcy zadecydują podczas drugiej tury wyborów zaplanowanej na niedzielę 21 kwietnia 2024 r.

Borzęcin

W pierwszej turze o fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Urzędujący wójt Janusz Kwaśniak uzyskał poparcie na poziomie 27,22%, a jego kontrkandydaci Paweł Kułak 38,31% oraz Krzysztof Przepiórka 34,47%. To oni właśnie zmierzą się w kolejnej turze.

Czchów

W Gminie Czchów o fotel burmistrza Czchowa ubiegało się trzech kandydatów. W drugiej turze zmierzy się Krzysztof Szot oraz Jakub Kowalczyk.

Dotychczasowy włodarz Gminy Czchów Marek Chudoba sprawował funkcję burmistrza nieprzerwanie przez 22 lata – od 2002 roku.

Gmina Czchów może się pochwalić wyjątkowo wysoką frekwencją. Do urn udało się 59.67 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców. To trzeci wynik w Powiecie Brzeskim.

Szczurowa

W Gminie Szczurowa żaden z 4 kandydatów nie uzyskał ponad 50 procent głosów. Urzędujący wójt Zbigniew Moskal uzyskał 48,30 % procent głosów i niewiele mu zabrakło by wygrać w pierwszej turze.

W drugiej turze o poparcie mieszkańców ubiega się Zbigniew Moskal oraz Marek Biernat.

O tym jak głosowali mieszkańcy Gminy Szczurowa, Czchów i Borzęcin pisaliśmy w materiałach:

Borzęcin. Paweł Kułak oraz Krzysztof Przepiórka przeszli do drugiej tury <==

Czchów. Kowalczyk i Szot powalczą w drugiej turze <==

Szczurowa. Biernat i Moskal powalczą o fotel wójta w drugiej turze <==

IB

 

Podobne artykuły

Back to top button