TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości

Zablokowana droga krajowa i wojewódzka w Lisiej Górze

Niewłaściwie wykonany manewr skrętu na wąskim rondzie mógł spowodować przewrócenie ciężkiej naczepy. Kierowca ciężarówki z województwa łódzkiego zablokował drogę krajową 73 z Kielc do Tarnowa i wojewódzką 984 do Mielca na ponad 2 godziny.

Dzisiaj rano koło godziny 8 rano,  45-letni kierowca z województwa łódzkiego niefortunnie wjechał na rondo w Lisiej Górze. Zbyt ciasne złożenie ponad 18-metrowego zestawu ciągnika siodłowego na wąskim rondzie w Lisiej Górze, spowodowało niebezpieczne nachylenie się naczepy. Kontynuowanie dalszej jazdy groziło przewróceniem się ciągnika siodłowego i ciągnionej naczepy z kilkunastotonowym ładunkiem.

Kierowcy zwłaszcza ciężarówek utknęli w długim zatorze, ponieważ jest to rondo, gdzie krzyżują się droga krajowa 73 z Kielc do Tarnowa oraz wojewódzka 984 do Mielca.

Policjanci starali się udrożnić przejazd oraz organizowali objazdy dla samochodów osobowych drogami lokalnymi. Kierowcy ciężarówek musieli czekać na usunięcie zawalidrogi. Mocno przechylona naczepa została przy pomocy specjalistycznego, ciężkiego sprzętu prawidłowo ustawiona i kierowca mógł kontynuować dalszą jazdę.

Za spowodowanie wykroczenie w ruchu drogowym mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Ruch w tym miejscu został całkowicie przywrócony po godzinie 10.00

tarnow.policja.gov.pl/

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast