ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Zabójstwo w Tarnowie. Sprawca zatrzymany!

Informacja o zgonie mężczyzny w jednym z mieszkań w Tarnowie, okazała się informacją o jego zabójstwie. Sekcja zwłok 42-latka wskazała jednoznacznie śmierć w wyniku działania osób trzecich.

30 sierpnia 2023 r. dyżurny Centrum Powiadamiania Ratowniczego otrzymał informację o tym, że w jednym z mieszkań w Tarnowie leży mężczyzna bez oznak życia. Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili najgorsze przypuszczenia – zgon mężczyzny. W mieszkaniu pojawili się policjanci celem wykonania niezbędnych czynności. Grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła zwłoki do badań patomorfologicznych aby poznać przyczyny zgonu. W mieszkaniu przebywał mocno nietrzeźwy mężczyzna, który o wszystkim powiadomił służby. Z uwagi na brak możliwości wykonania z nim czynności, został on zatrzymany celem wytrzeźwienia.

Na następny dzień, po otrzymaniu informacji od lekarza biegłego z zakresu medycyny sądowej o zgonie mężczyzny w wyniku działania osób trzecich, policjanci z wydziału kryminalnego tarnowskiej komendy przystąpili do zbierania dowodów świadczących o przebiegu całego zdarzenia. Przesłuchanie zatrzymanego mężczyzny nie przynosiło jasnych informacji co się wydarzyło. Skrupulatnie zebrane dowody na miejscu odnalezienia zwłok oraz ustalenia i zeznania osób mających wiedzę w tej sprawie wyjaśniło jej zawiłości. Okazało się, że podczas libacji alkoholowej doszło kłótni pomiędzy mężczyznami i 37-letni jej uczestnik zadał cios, który skutkował zgonem drugiego z biesiadników, 42-letniego mieszkańca naszego miasta.

37-latek z Tarnowa usłyszał zarzut zabójstwa i został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, która objęła tę sprawę śledztwem i wniosła do tarnowskiego sądu wniosek o zastosowanie środka izolacyjnego. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.


Tarnowska Policja

blank

Podobne artykuły

Back to top button