ADV
SportWiadomości

Zagłosuj na halę widowiskowo-sportową w Dębnie w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Budowa hali widowiskowo-sportowej w Dębnie została zgłoszona do konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” Konkurs ma na celu promocję najciekawszych modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji, a także wspieranie działań dla ratowania budowli dziedzictwa narodowego. Głosowanie trwa od 1 kwietnia do 10 maja 2021 r. Głosować można raz na dobę, na jeden obiekt, w każdej z kategorii konkursowych. Zapraszamy do oddania codziennie kolejnych głosów.

W konkursie mogą brać udział także nowo wybudowane obiekty. Główne kategorie konkursu to „Nowe Obiekty” i „Modernizowane Obiekty”. Gmina Dębno również wzięła udział w konkursie zgłaszając budynek pełnowymiarowej hali widowiskowo-sportowej wraz z salami dydaktycznymi w Dębnie. Budowa, której inicjatorem był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski trwała zaledwie dwa lata.

 

Jak można oddać głos?

Krok 1:

Wejść na stronę:

https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/2262/object/2329/budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-debnie <==

Krok 2:

Kliknąć: ,,zagłosuj”.

Krok 3:

Na kolejnej podstronie należy nacisnąć przycisk „Zagłosuj na ten obiekt”

Krok 4:

Na podstronie należy podać imię i nazwisko, adres mailowy oraz zaznaczyć „Nie jestem robotem”. Po udanej weryfikacji należy kliknąć „Zagłosuj”. Na podany adres mailowy wysłany zostanie link do aktywacji głosu, który należy zaakceptować.

Krok 5:

Gotowe! Twój głos został oddany.

Liczba oddanych głosów jest aktualizowana o pełnej godzinie.

O hali

Hala widowiskowo-sportowa to najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt w Powiecie Brzeskim. Budowa jej kosztowała około 13 mln złotych, z czego prawie 5 mln złotych udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu, Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz z PFRON. Powstała ona z myślą o organizowaniu imprez sportowych propagujących sport oraz zdrowy styl życia ale również imprez pozasportowych i gminnych.

Hala widowiskowo-sportowa to piękny i nowoczesny obiekt. Cała powierzchnia boiska ma wymiary pola gry 25 x 45 m. Halę można podzielić na trzy osobne boiska, na których odbywać się mogą równocześnie rozgrywki i zajęcia. Można uprawiać w niej takie dyscypliny sportowe jak min.: halowa piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, gimnastyka, tenis, badminton, fitness oraz inne dyscypliny sportowe jak również prowadzić zajęć z zakresu rehabilitacji. Obiekt posiada ponad 230 miejsc na trybunach oraz miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Na zaplecze składają się m.in. szatnie z sanitariatami i prysznicami, magazyny na sprzęt sportowy, pokoje, przestronne korytarze, dodatkowo w obiekcie mieszczą się 2 sale lekcyjne oraz łącznik łączący halę sportową z istniejącym budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Cały obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowana została winda przyporęczowa wraz z poręczą oraz balustrady. Obok hali powstał także duży parking z trzema specjalnie znakowanymi miejscami parkingowymi dla niepełnosprawnych.

Atrakcyjności całemu obiektowi hali dodaje również fakt iż obok mieści się boisko „ORLIK”, plac zabaw dla dzieci jak również ogólnodostępne miasteczko rowerowe co tworzy świetny kompleks sportowy.

foto Maciej Mazur

IB / gminadebno.pl

Podobne artykuły

Back to top button