ADV
blank
Wiadomości
Trending

Zakażenie koronawirusem w Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku / 7 października 2020 r.

W środę 7 października 2020 r. służby sanitarne poinformowały o 14 nowych zakażeniach koronawirusem wśród mieszkańców Powiatu Brzeskiego. Tak duża liczba osób zakażonych okazuje się że ma duży wpływ na funkcjonowanie placówek oświatowych w Gminie Brzesko. Doszło do zakażeń wśród uczniów i kadry pedagogicznej. Jako jedna z pierwszych informacji została potwierdzona sprawa zakażenia nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Wg nieoficjalnych informacji na kwarantannę skierowano dzieci z różnych klas w ktorych zajęcia miała nauczycielka u  której potwierdzono zakażenie (m.in klas I-III oraz kilka innych klas), natomiast dla uczniów klas starszych (łącznie 19 klas od IV do VIII) zawieszono zajęcia stacjonarne i wprowadzano tryb nauki zdalnej. Uczniowie z klas 1c, 2b, 3a, 3b będą nadal uczyć się w trybie stacjonarnym.

W godzinach popołudniowych dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 przekazała rodzicom dzieci uczęszczających komunikat związany z organizacją procesu nauczania oraz kierowania na kwarantannę.

Komunikat Dyrekcji Szkoły Podstawowej NR 3 w Brzesku

Szanowni Państwo, Informuję, że 7.10.2020 r. potwierdzono zakażenie koronawirusern SARS-CoV-2 u jednego z nauczycieli Publicznej Szkoty Podstawowej nr 3 w Brzesku, który pracował z Państwa dziećmi. W zaistniałej sytuacji Państwo, Powiatowy inspektor Sanitarny w Brzesku w porozumieniu z organem prowadzącym szkolę, Gminą Brzesko, podjął decyzję o umieszczeniu Państwa dzieci i Waszych rodzin w kwarantannie od 8 października 2020 r. do 15 października 2020 r. Dla dzieci od jutra zostanie zorganizowane nauczanie zdalne. Z Państwem będą kontaktować się pracownicy Sanepidu, a w ślad za tym zostanie wydana i przekazana drogą elektroniczną decyzja o umieszczeniu rodziny w kwarantannie. Jak zawsze przy, tak zaskakujących zmianach i utrudnieniach w funkcjonowaniu proszę Państwa o zrozumienie i wyrozumiałość.
Dorota Wójcik Dyrektor PSP nr 3 w Brzesku

W okresie od dnia 7 października 2020r. do dnia 15 października 2020 roku w Szkole Podstawowej w Brzesku zostały zawieszone zajęcia stacjonarne i wprowadzano tryb nauki zdalnej dla wszystkich uczniów. Zajęcia w trybie zdalnym prowadzą wszyscy nauczyciele zgodnie z wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w PSP nr 3 w Brzesku.

Pracownicy brzeskiego sanepidu proszą osoby kierowane na kwarantannę o poważne potraktowanie tej sprawy i uwzględnienie faktu, ze kwarantanna została nałożona już w dniu dzisiejszym.

– Z uwagi na znaczna liczbę przewidywanych do wydania decyzji o nałożeniu kwarantanny, ich adresaci powinni liczyć się nieuniknioną zwloką w ich dostarczeniu, nawet kilkudniową. Niemniej istotnym jest, aby osoby kwarantannowane miały świadomość, że są związane kwarantanną z dniem 7.10.2020 r. – podkreśla Dorota Żak Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku

Wykrycie koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku to nie jedyny problem z jakim boryka się dzisiaj brzeski Sanepid. Od wczoraj wzrosła liczba uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku (popularnej Zielonki) kierowanych na kwarantannę, a dodatkowo w godzinach popołudniowych potwierdzono zakażenie koronawirusem u uczennicy Szkoły Podstawowej w Sterkowcu, ale o tym już wkrótce w kolejnych informacjach.

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim

Aktualnie w Powiecie Brzeskim są 43 aktywne przypadki koronawirusa. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Brzesku z grupy aktywnych zakażeń w izolacji przebywa 33 osoby, a hospitalizacji zostało poddane 9 osób. Gwałtownie zwiększyła się liczba osób objętych kwarantanną – do 647 (o 249 osób od wtorku).

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 7 października 2020 r. / godz. 8.00 <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 7 października 2020 r.

Zakażonych – 203 osoby
Izolacja – 33 osób
Hospitalizacja – 10 osób
Ozdrowieńcy – 156
Osoby w kwarantannie – 647
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 78
Gmina Szczurowa – 16
Gmina Dębno – 25
Gmina Borzęcin – 40
Gmina Gnojnik – 12
Gmina Iwkowa – 20
Gmina Czchów – 12

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto Maciej Mazur

IB

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button