ADV
Wiadomości

Zakończono kolejny etap rozbudowy wodociągów w Borzęcinie i Przyborowie / zdjęcia

Zakończono roboty budowlane na zadaniu pn. „Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Borzęcin, cz. I i III”, realizowanym w miejscowości Borzęcin (Osiedle Działki) oraz w miejscowości Przyborów.

W ramach części I (Osiedle Działki), przy drodze gminnej Borzęcin Górny – Czarnawa wykonano sieć wodociągową fi 110 mm o długości 703 metrów oraz zainstalowano 5 hydrantów przeciwpożarowych. Wartość wykonanych robót wyniosła 172 tysiące 396,53 złotych.

W ramach części III w miejscowości Przyborów wykonano sieć wodociągową fi 110 mm o długości 773 metrów oraz zainstalowano 6 hydrantów przeciwpożarowych. Wodociąg wybudowano w dwóch lokalizacjach: na działkach „przy sklepie Lewiatan” – 458 metrów i 4 hydranty, na działkach „przy Stadionie” – 315 metrów i 2 hydranty. Łączna wartość wykonanych w Przyborowie robót wyniosła 202 tysiące 188,55 złotych.
Roboty wykonała firma Hydraulik-a Marcin Puchała z siedzibą Jurkowie.

Inwestycje zostały zrealizowane ze środków budżetu państwa, w ramach pozyskanej przez Gminę Borzęcin subwencji inwestycyjnej.

Aktualnie prowadzone są prace w ramach II części inwestycji. Na nowopowstającym osiedlu w Borzęcinie – Łazach budowana jest sieć wodociągowa fi 110 mm o długości 1 258 metrów. Zadanie realizuje Firma Usługowo-Handlowa MONTER Artur Kasprzyk z siedzibą Bochni.

Koszt realizacji inwestycji, zgodnie z zawartą umową wyniesie 312 tysięcy 417,15 złotych.

Po zakończeniu robót, których termin wykonania upływa z dniem 30 listopada br. wznowione zostaną prace w zakresie wykonania infrastruktury drogowej wraz z chodnikami na tym osiedlu.

fb: Janusz Kwaśniak

Podobne artykuły

Back to top button