ADV
Wiadomości

Zamek w Dębnie. XV Integracyjny Plener Malarski rozpoczęty

Od 13 maja 2024 r. wokół Zamku, parku krajobrazowego i wzgórza kościelnego trwa 15. edycja Pleneru Malarskiego. Uroczystego otwarcia dokonali Kierownik Muzeum Zamek w Dębnie Jolanta Januś-Koczwara, Zastępca Wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz oraz Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło.

Galeria zdjęć <==

Integracyjny Plener Malarski to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga artystów i miłośników sztuki z różnych środowisk, począwszy od dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Dębno, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brzeska, Tarnowa i Woli Rzędzińskiej, a skończywszy na seniorach z Dębna, Sufczyna i Tarnowa.

Wydarzenie po raz kolejny swoim patronatem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Z każdym rokiem zainteresowanie udziałem w Plenerze jest bardzo duże. Sprzyja temu wyjątkowy klimat i atmosfera tego historycznego miejsca oraz piękne perspektywy krajobrazowe z wpisaną w nie architekturą, które stanowią duże i ciekawe wyzwanie dla przybyłych artystów. To doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu służąca integracji, wymianie pomysłów oraz doświadczeń między artystami amatorami i profesjonalistami.

Dzięki takim wydarzeniom mieszkańcy mają okazję do wspólnego spędzania czasu, rozwijania swoich umiejętności oraz budowania więzi w przyjaznej atmosferze.

Podsumowaniem pracy uczestników będzie wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień na zamku w Dębnie planowany na dzień 3 czerwca 2024 r. o godz. 10:00.

Gmina Dębno

Podobne artykuły

Back to top button