Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zapraszam na Święto Szkoły, które odbędzie się 24 stycznia 2020 roku

Zapraszam na Święto Szkoły, które odbędzie się 24 stycznia 2020 roku

Jest ono obchodzone na pamiątkę nadania szkole imienia Bohaterów Westerplatte. Decyzję o nadaniu szkole takiego imienia podjęło w 1971 roku Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Krakowie oraz Kuratorium Okręgu Szkolnego dla województwa krakowskiego i miasta Krakowa. Uroczystość odbyła się 15 stycznia 1972 roku w obecności żołnierzy z Westerplatte: mjr. Jana Gryczmana, mjr. Leona Pająka, mjr. Rudolfa Purzyckiego i komandora marynarki wojennej Jerzego Pawłowskiego.

Rozpoczniemy patriotycznymi elementami, by następnie uczestniczyć w finale konkursu „Diamenty Zielonki”, w którym zaprezentuje się 13. wykonawców wyłonionych w szkolnych eliminacjach (szczegóły w załączniku nr 1).

W drugiej części, w trakcie 12. paneli dyskusyjnych, będziemy szukać odpowiedzi na pytania:

  • Co robić by zachować zdrowie i sprawność fizyczną?
  • Jak budować dobre relacje z ludźmi?
  • Czy praca może być pasją?
  • Jak uzyskać niezależność finansową?

Panel to publiczna dyskusja na wybrany temat, prowadzona przez przedstawicieli różnych zawodów i branż, w celu zaprezentowania określonych, czasem odmiennych, punktów widzenia.

Zostali zaproszeni znakomici goście (szczegóły dotyczące organizacji paneli w załączniku nr 2).

Drodzy uczniowie,
przed wejściem na halę spotykacie się z wychowawcami celem sprawdzenia obecności i zajęcia miejsca w hali sportowej. O godz. 8.00 rozpoczynamy uroczystość, natomiast panele odbędą się w godzinach 11.00 – 13.30. Rada Rodziców przygotowała dla Was poczęstunek, który otrzymacie po zakończeniu pierwszej części. Jestem przekonany, że zaprezentujecie uczniowską postawę i wspólnie będziemy cieszyć się tym uroczystym dniem.

ZAŁĄCZNIK 1

ZAŁĄCZNIK 2

IB