ADV
Wiadomości

Zarząd z wizytą w szkołach średnich

Stan przygotowań do nowego roku szkolnego sprawdzał Starosta Bocheński Adam Korta wraz z Wicestarostą Ryszardem Drożdżakiem oraz członkami Zarządu: Jerzym Błoniarzem, Markiem Rudnikiem oraz Rafałem Rudką. Samorządowcy wizytowali I LO w Bochni, ZS nr 2 w Bochni oraz Bursę Szkolną.

Celem spotkania była ocena rzeczywistego stanu przygotowania placówek do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Zarząd ocenił efekty przeprowadzonych remontów oraz zweryfikował ewentualne potrzeby inwestycyjne placówek. To kolejny rok, który przynosi wiele dobrych wiadomości w zakresie remontów oraz inwestycji.

Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat zajęcia w I LO w Bochni będą kończyć się po godzinie 16, a nie jak dotychczas po 19. Wszystko to dzięki zmianie siedziby SOSW i podjęciu przez Zarząd Powiatu decyzji użyczenia sal lekcyjnych mieszczących się w budynku po SOSW na potrzeby liceum oraz budowlanki. Była to decyzja słuszna i bardzo potrzebna — Adam Korta, starosta bocheński

Już w najbliższym tygodniu w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Bocheński naukę rozpocznie 4790 uczniów w 167 oddziałach.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button