Wiadomości
Trending

Zaśnięcie najbardziej prawdopodobną przyczyną porannego wypadku na A4

Zaśnięcie kierowcy było najbardziej prawdopodobną przyczyną porannego wypadku o jakim pisaliśmy dzisiaj rano. Do zdarzenia doszło na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Szczepanów. Policjanci apelują o rozwagę w trakcie podróży.

Kierowca osobowego seata, po kilku godzinach jazdy, nad ranem, najprawomocniej zasnął za kółkiem. Samochód zjechał z jedni, uderzył w bariery a następnie w inny pojazd i dachował. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Nitka autostrady w kierunku Krakowa była na kilkadziesiąt minut zablokowana.

Dziś, po godzinie piątej rano dyżurny tarnowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku, jaki ma miejsce na autostradzie w rejonie miejscowości Mokrzyska w kierunku Krakowa. Na miejsce zostały skierowane wszystkie służby ratunkowe. W miejscu wypadku utworzył się spory korek związany z tym, że rozbita osobówka zajmowała dwa pasy ruchu, a ciężarówka pas awaryjny. Kierowcy, którzy utknęli w zatorze, zachowali się wzorowo, tworząc korytarz życia dla nadjeżdżających służb ratunkowych.

Strażacy zabezpieczali miejsce wypadku, neutralizując rozlane płyny techniczne pojazdu oraz pomagali ratownikom medycznym, którzy udzielali pomocy poszkodowanym. Policjanci natomiast ustalali okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia. W wypadku ucierpiało dwie osoby, które podróżowały seatem. Kierowcy nic się nie stało, natomiast pasażerka została przetransportowana do brzeskiego szpitala – jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Okazało się, że kierujący samochodem osobowym marki Seat najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, uderzył w bariery energochłonne, a następnie w przejeżdżającą obok ciężarówkę. W wyniku uderzenia osobówka dachowała. W związku z tym autostrada w kierunku Krakowa została całkowicie zablokowana na kilkadziesiąt minut. Później policjanci udrożnili pas awaryjny, aby kierowcy, którzy jechali w kierunku Krakowa, mogli kontynuować swoją podróż. Około godziny 8.00 ruch na tym odcinku został całkowicie przywrócony. Kierowcy, którzy brali udział w tym zdarzeniu, byli trzeźwi.

Policjanci ponawiają apel o rozsądek przy planowaniu swojej podróży. Ustawa o kierujących pojazdami wskazuje (w art. 3), że kierującym pojazdem może być osoba, która jest sprawna pod względem fizycznym i psychicznym. Zatem zawsze powinniśmy być wypoczęci, wyspani, a długie trasy należy tak podzielić, aby można było zatrzymać się i chwilę odpocząć na rozlokowanych wzdłuż autostrad MOP-ach (Miejscach Obsługi Podróżnych).

Życzymy szerokiej drogi!

KWP Kraków

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast