ADV
SportWiadomości
Trending

Zawodnicy z Powiatu Brzeskiego na ORLEN Lang Team Race w Arłamowie / zdjęcia

W weekend 18-19 maja 2024 r. Hotel Arłamów będzie w centrum uwagi miłośników kolarstwa. W sobotę odbyła się kolejna odsłona ORLEN Lang Team Race, natomiast w niedzielę zostanie rozegrany finałowy etap ORLEN Wyścigu Narodów, w którym zobaczymy najbardziej utalentowanych kolarzy U23 z Polski i zagranicy, a także poznamy zwycięzców po pięciu etapach.

Wśród zawodników którzy wystartowali w sobotnim wyścigu znaleźli się dwaj mieszkańcy Gminy Borzęcin.

Eliasz Świencicki (kategoria M-10) reprezentujący Zespół Szkół Technicznych i Branżowych Zielonka Brzesko zajął 9 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Z kolei Arkadiusz Świencicki (kategoria M-45) zajął 56 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

– Uwielbiam spotykać uczestników ORLEN Lang Team Race, bo to wspaniała społeczność ludzi, którzy kochają rower i kolarstwo. Sam nie mogę się już doczekać soboty, bo wiem, że będę wśród ludzi, którzy kochają sport, któremu i ja oddałem serce – mówi Czesław Lang.

W sobotni poranek wszyscy fani rowerów mogli wziąć udział w ORLEN Lang Team Race. Jeden z najpopularniejszych amatorskich wyścigów kolarskich został rozegrany na interwałowej 75-kilometrowej trasie, położonej w malowniczych Bieszczadach ze startem i metą w Hotelu Arłamów. Wyzwaniem było dwukrotne pokonanie podjazdu pod Kalwarię Pacławską.

– Orlen Lang Team RACE to gwarancja profesjonalnej organizacji wydarzenia. Na starcie pojawił się mocny skład.

Trasa była bardzo dobrze przygotowana, troszkę adrenaliny dodała nam na trasie burza, a z kolei na koniec meta była pełna słońca. Czas przejazdu Eliasza w tym roku został znacznie poprawiony – aż o 30minut! Stąd tak dobry wynik i bardzo dobre miejsce.

Atmosfera u Czesia Langa jest wręcz jak Tour Przyjaciół!

Do zobaczenia za rok w Arłamowie, a w tym roku jeszcze w sierpniu na Tour De Pologne w Karpaczu – podsumowuje dzisiejszy start Arkadiusz Świencicki.

ORLEN Lang Team Race:
1. etap – 18 maja (sobota): ORLEN Lang Team Race – Hotel Arłamów
2. etap – 11 sierpnia (niedziela): ORLEN Tour de Pologne Amatorów – Hotel Gołębiewski Karpacz
3. etap – 21 września (sobota): ORLEN Lang Team Race – Bytów

foto: archiwum prywtane Arkadiusz Świencicki

IB

Galeria zdjęć

blank blank blank blank blank

blank
Back to top button