ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Zdecydowanie za szybko. Kierowca pędził 114 km/h w terenie zabudowanym

W niedzielę po południu nieodpowiedzialny kierowca rozpędził swoje Volvo do prędkości 114 km/h w terenie zabudowany. To o wiele za szybko. Stracił swoje prawo jazdy, zyskał 10 punktów karnych i mandat w wysokości 2 tysięcy złotych.

blank

Tarnowscy policjanci zwracają uwagę, że zbyt szybka jazda w Tarnowie, czy powiecie tarnowskim musi zakończy się zatrzymaniem nieodpowiedzialnego kierowcy. Nie ma żadnej taryfy ulgowej dla tych, którzy przepisy ruchu drogowego łamią i nie stosują się do wskazanych znakami drogowymi i przepisami ograniczeń prędkości. Adekwatnie do ich przekroczenia będzie stosowany nowy taryfikator mandatowy.

W minionym tygodniu policjanci tarnowskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy stracili swoje prawa jazdy. Dwóch za jazdę w stanie nietrzeźwości, jeden za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. W niedzielne popołudnie 40-latek z Gorlic, w Zawadzie Lanckorońskiej rozpędził swoje volvo do prędkości 114 km/h. To o wiele za szybko w tym rejonie. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowany o więcej niż 50 km/h, stracił swoje prawo jazdy, do jego konto kierowcy dopisane zostało 10 punktów karnych, a mandat według nowego taryfikatora to 2000 złotych.

W ostatnim tygodniu policjanci komendy miejskiej zatrzymali, aż 24 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, z czego 19 prowadziło pojazdy mechaniczne. Miał miejsce jeden wypadek drogowy w Tarnowie na przejściu dla pieszych oraz odnotowano 36 kolizji.

policja.tarnow.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button