ADV
Kultura
Trending

Zemsta zawitała do Zamku w Dębnie

28 października 2023 r. na dziedzińcu dębińskiego zamku, została wystawiona „Zemsta” Aleksandra Fredry. Ten rewelacyjny spektakl był okazją do spotkań dla miłośników twórczości jednego z najwybitniejszych polskich komediopisarzy. Na wydarzenie przybyli mieszkańcy z terenu Gminy Dębno i sąsiednich okolic.

Galeria zdjęć <==

Niepowtarzalna scenografia oraz znakomita gra aktorska Krakowskiego Teatru Komedia, niejednokrotnie doprowadzały zgromadzoną publiczność do spontanicznego wybuchu radości, którego zwieńczenie objawiało się w postaci gromkich braw. Spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, w efekcie czego organizatorzy postanowili wystawić sztukę dwukrotnie, aby wszyscy zainteresowani mogli cieszyć się widowiskiem.

Dzięki przychylności Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego oraz Dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie Kazimierza Kurczaba „Zemstę” można było zobaczyć w przepięknej zamkowej scenerii. Realizacja projektu była możliwa dzięki Zakliczyńskiemu Centrum Kultury dofinansowanemu z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt „Biesiada Fredrowska w Dębnie” realizowany jest w ramach Roku Aleksandra hr. Fredry – bo rok 2023 jest rokiem tego znakomitego polskiego twórcy.

Dziękujemy aktorom Krakowskiego Teatru Komedia za wspaniały występ, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przyznane środki finansowe na realizację przedsięwzięcia oraz Zakliczyńskiemu Centrum Kultury za realizowanie projektów na terenie naszej gminy.

Dziękujemy gościom i licznie zgromadzonym mieszkańcom.

Gmina Dębno

Podobne artykuły

Back to top button