ADV
Sport
Trending

Zespół AP CANPACK Okocimski Brzesko jednak z awansem do turnieju finałowego MMP

Regulaminy są rzeczą świętą! - komentuje Dyrektor Akademii Marcin Jurkiewicz

Miło nam poinformować, że zespół prowadzony przez Mateusza Wawrykę awansował do fazy finałowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U15. AP CANPACK Okocimski zagwarantował, sobie udział w najlepszej „16” w Polsce zajmując drugie miejsce w turnieju III fazy eliminacji MMP.

Przypomnijmy, że walka o awans do fazy finałowej trwała niezwykle zaciekle. Na cztery zespoły, które walczyły o awans, trzy z nich uzyskały tyle samo punktów. Ostatecznie na pierwszym miejscu znalazła się drużyna Sobek Kraków, a drugie miejsce przypisano ekipie Słomniczanka Słomniki, eliminując tym samym „biało-zielonych” z awansu do fazy finałowej.

Okazało się, że organizatorzy ostatnich eliminacji błędnie zinterpretowali regulamin i zasady tegorocznych rozgrywek, które potwierdzają, że drugie miejsce powinien zająć Okocimski, który w cyklu całych rozgrywek zdobył więcej bramek niż zespół Słomniczanki.

Poniżej przedstawiamy pisma, w tym potwierdzenie Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN o awansie Okocimskiego do fazy finałowej:

Pismo Okocimskiego KS Brzesko

blank

blank

Komisja ds. Futsalu i Piłki Plażowej

blankblank

„Bardzo się cieszę, że chłopcy mają możliwość pojechać na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu w kategorii U-15. Moja radość jest tym większa, że walka o rację nie poszła na marne. Od pierwszej chwili gdy trener przekazał wyniki z turnieju, byłem przekonany, że mamy awans, w co nie każdy wierzył.  Myślę, że dzięki tej sytuacji trenerzy, organizatorzy będą zwracać większą uwagę na zasady, na jakich organizuje się turnieje zwłaszcza o najwyższej randze, jakie są eliminacje do Mistrzostw Polski.

Złożenie odwołania było naszym obowiązkiem, ale odwołanie to, nie zawsze sukces dlatego bardzo dziękuję Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN za pozytywne i odpowiedzialne podejście do sprawy. Widać, że regulaminy są rzeczą świętą i Komisja uznała naszą rację.

Teraz nie pozostaje nic innego jak zorganizować środki na daleki (LUBAWA; warmińsko-mazurskie) i kosztowny wyjazd, a następnie udowodnić naszą wartość sportową.

Futsal w Brzesku idzie do przodu, to kolejna kategoria wiekowa po U-13 (Wilkowice), która awansowała do MMP, a szanse jeszcze mają U-17 oraz U-19. Kto wie, może w najbliższym czasie postaramy się o organizację Mistrzostw Polski w Brzesku w roku jubileuszowym 90-lecia Klubu” – dodaje Dyrektor Akademii Marcin Jurkiewicz.

Informowaliśmy o cały zamieszaniu z ustaleniem, która drużyna awansowała do finału MMP w futsalu w kategorii U15. Słomniczanka czy Okocimski? Kto awansował? <<<

okocimski.com / IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button