ADV
Kultura

Ziarenka Nadziei prowadzą rekrutację / 20 września spotkanie organizacyjne

Chcesz dołączyć do Ziarenek Nadziei? Nic trudnego! Wszystkich dzieci z klas 1-6, które chciałyby rozpocząć z nami, muzyczną przygodę zapraszamy w poniedziałek 20 września 2021 r. o godz. 16.00 do sali teatralnej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

– Gwarantujemy – naukę śpiewu solowego i zespołowego, dobrą zabawę i wiele atrakcji. Do zobaczenia! – zachęcają opiekunowie chóru.

O zespole

We wrześniu 1998 roku przy Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku rozpoczęła swoją działalność dziecięca grupa wokalna, która wtedy nazywana była Chórkiem Dziecięcym. Następnie przyjęła nazwę „Mały Chór Wielkich Serc – Ziarenka Nadziei”, ostatecznie jednak funkcjonuje jako „Parafialna Schola Dziecięca – Ziarenka Nadziei”.

W pierwszym okresie działalności opiekunami i kierownikami muzycznymi scholi byli Andrzej Piotrowski i Andrzej Gicala, a po roku wspólnej działalności już sam Andrzej Gicala.

Z czasem opiekę duchową nad grupą zaczęli sprawować księża: Ks. Piotr Mucha, następnie Ks. Mirosław Papier, Ks. Przemysław Podobiński, Ks.Karol Tokarczyk, Ks. Michał Peciak a obecnie Ks.Stanisław Chełmecki. Zwiększyła się też liczba wychowawców, wśród których pojawili się: Janina Górska, Justyna Zapiór i Daniel Majcher.

Do chórku należą dzieci od zerowej do szóstej klasy szkoły podstawowej. Zdecydowana większość członków chóru stanowią dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, ale są też dzieci z innych brzeskich szkół.

Głównym celem i założeniem tej grupy jest formacja dzieci przez wspólne muzyczne działania, oraz animowanie śpiewu podczas niedzielnych nabożeństw dla dzieci. Ziarenka biorą udział w różnego rodzaju uroczystościach rocznicowych i okolicznościowych, takich jak Dzień Papieski, rocznica śmierci Ojca Św., czy Diecezjalny Dzień Dziecka.

Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny i bogaty zarówno w treść, walory muzyczne jak i teatralne. Są to głównie piosenki zaczerpnięte z repertuaru takich zespołów, jak „Siostry Jeremiasza”, „Arka Noego”, „Dzieci z Brodą” i innych dziecięcych grup muzycznych. Dużą część materiału dzieci przygotowują podczas wakacyjnych warsztatów.

Pewnym podsumowaniem pracy scholi jest wydanych pięć płyt: „Dla Jezusa”, „Byśmy Serca Uchylili”, „Matce Miłosierdzia”, „Szukam Ciebie” oraz „Małe, białe dla Jezuska”.

milosierdzie.brzesko.net.pl

Podobne artykuły

Back to top button