ADV
Kultura

Ziarenka nadziej odpoczywały i szlifowały nowy program / zdjęcia

Schola Ziarenka Nadziei z parafii pw. Miłosierdzia Bożego z Brzeska zakończyły swój wakacyjny wypoczynek w Krynicy. W Krynicy Zdroju „Ziarenka Nadziei” przebywały przez 8 dni, od 11 do 18 lipca, na oazie, warsztatach muzycznych. Szczególnych, bo były możliwe pierwszy raz od dwóch lat. Była to tez okazja do pracy nad nowym programem

Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie scholi Ziarenka Nadziei <==

– Jest 51 dzieci i 5 opiekunów. Prawie 80% dzieci, które są z nami dziś w Krynicy, które wyjechały na oazę, są z nami po raz pierwszy, bo w scholi śpiewają dzieci do 6 klasy szkoły podstawowej i w ciągu minionych 2 lat dwa roczniki musiały opuścić zespół a zasadniczo nie było naborów.

Jednak mimo to, że mamy odnowiony skład, tradycyjnie z warsztatów przywozimy nowy program, koncert. W tym roku o miłości.

W Brzesku zaprezentujemy go po wakacjach dla rodziców, mieszkańców miasta i wszystkich naszych dobrodziejów, jak zwykle jako dowód, że jesteśmy, działamy i nie marnujemy talentów – mówi Daniel Majcher, opiekun scholi.

Od początku szefem artystycznym zespołu jest Andrzej Gicala.

– Pomysł na nowy program już mieliśmy wcześniej. Inspirujemy się i pożyczamy niektóre utwory takich zespołów jak „Małe TGD” czy odkryty niedawno Krakowski Chór Dziecięcy. Na płycie „Góry, do góry” Małego TGD ją moim zdaniem dwie perełki. Piosenką, która od dawna chodziła nam po głowie to była „Miłość” ze słowami w referenie „A co jeśli tak naprawdę muszę tylko kochać?”. Drugą piosenką, którą mocno się zainspirowaliśmy był utwór „Jesteś”. To jest takie wyznanie wiary, to jest sedno, cel, do którego dążymy, bo to jest o Bogu. Wokół tego osnuliśmy całą historię programu – opowiada Andrzej Gicala.

Ziarenka-nadziei.pl / IB

Podobne artykuły

Back to top button