ADV
Wiadomości

Wiceminister rolnictwa z wizytą w Borzęcinie

Wizyta Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Norberta Kaczmarczyka w gminie Borzęcin, która odbyła się w dniu 15 lipca br. była okazją do przedstawienia zakresu prac planowanych do realizacji w ramach środków pozyskanych z Programu Inwestycji Strategicznych, edycja 3 – PGR Polski Ład, jak również rozmów z mieszkańcami Osiedla Igloopol.

– Dobrze było spotkać się z mieszkańcami osiedla, którzy po przebudowie drogi wewnętrznej w Przyborowie będą mogli sprawniej poruszać się po swojej okolicy – mówi Wiceminister Kaczmarczyk. – Wspólnie z wójtem Januszem Kwaśniakiem obejrzeliśmy także stan dróg powiatowych Brzesko – Szczepanów – Borzęcin w Przyborowie i Wokowice – Łęki w Łękach, przy których już niedługo pojawią się chodniki dla pieszych.

Przypomnijmy, że dzięki m.in. rekomendacji Wiceministra Rolnictwa, a zarazem Posła na Sejm RP okręgu tarnowskiego gmina Borzęcin pozyskała środki w wysokości 2 milionów 489 tysięcy złotych na realizację dwóch projektów: przebudowy drogi wewnętrznej IGLOOPOL w Przyborowie oraz przebudowy drogi powiatowej Brzesko – Szczepanów – Borzęcin w Przyborowie polegającej na budowie chodnika i przebudowy drogi powiatowej nr 1432 K Wokowice – Łęki w Łękach polegającej na budowie chodnika z kanalizacją deszczową.

borzecin.pl

Podobne artykuły

Back to top button