ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Nie żyje dwóch pracowników zakładu komunalnego. Tragiczny wypadek w Gminie Wietrzychowice

Wczoraj późnym popołudniem wpłynęła informacja o odnalezieniu na terenie oczyszczalni ścieków w Miechowicach Wielkich ciała jednego z jej pracowników, kilkadziesiąt minut później, z tego samego miejsca wyłowiono ciało drugiego pracownika.

W środę 20 lipca 2022 r. przed godziną osiemnastą, dyżurny tarnowskiej policji otrzymał zgłoszenie o poszukiwaniu dwóch pracowników oczyszczalni ścieków w Miechowicach Wielkich, którzy nie wrócili do domów po skończonej pracy. Na miejsce skierowano strażaków oraz policjantów z Żabna. Pierwsze sprawdzenia przeprowadzono w miejscu pracy, gdzie zostały pozostawione przez pracowników pojazdy oraz narzędzia. Wówczas odkryto, że w jednym z kanałów przepompowni ścieków znajduje się ciało jednego z poszukiwanych pracowników oczyszczalni. Po wypompowaniu części wody odnaleziono ciało drugiego jej pracownika. Na miejscu do późnych godzin nocnych pracował zespół dochodzeniowo-śledczy pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Dąbrowy Tarnowskiej. Obecni byli także inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy oraz specjaliści ds. BHP. Zabezpieczono ślady na miejscu zdarzenia, a ciała zostały zabezpieczone w zakładzie patomorfologii tarnowskiego szpitala celem ustalenia przyczyny śmierci. Wstępne oględziny wskazują na brak działania osób trzecich.

W czwartek 21 lipca 2022 r. na stronie Gminy Wietrzychowice zostały opublikowane kondolencje.

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy o tragicznej śmierci naszych bardzo dobrych kolegów, współpracowników, przyjaciół.

Ś. P. Piotra Moskala
Przewodniczącego Rady Gminy Wietrzychowice, Sołtysa wsi Pałuszyce, społecznika, zaangażowanego samorządowca

oraz

Ś. P. Grzegorza Lizaka
Sumiennego pracownika Zakład Eksploatacji Urządzeń Komunalnych i Wodociągów w Wietrzychowicach, zaangażowanego strażaka.

Pogrążonym w żałobie rodzinie oraz współpracownikom składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Wójt Gminy Wietrzychowice Tomasz Banek, pracownicy Urzędu Gminy i jednostek podległych oraz Radni Gminy Wietrzychowice

Tarnowska Policja / Gmina Wietrzychowice

blank

Podobne artykuły

Back to top button