ADV
ReligiaWiadomości
Trending

Złodziej okradł plebanię w Dębnie. Miał pecha – zarejestrowały go kamery

O prawdziwym pechu może mówić złodziej, który w biały dzień – w niedzielę 21 sierpnia 2022 r, około godz. 16 okradł plebanię w Dębnie w Gminie Dębno. Mężczyzna dokonał kradzieży nawet się nie maskując, licząc prawdopodobnie na to, że mu się uda oddalić niepostrzeżenie. Zapomniał jednak, że kamery monitoringu zarejestrowały jego twarz. Dodatkowo na apel księży, którzy poprosili o sprawdzenie zapisu kamer samochodowych udało się ustalić w bardzo czytelny sposób numery tablic rejestracyjnych.

Jeden z parafian udostępnił zdjęcie samochodu o numerze zaczynającym się na GCH. To oznaczenie tablic rejestracyjnych z województwa pomorskiego z powiatu chojnickiego. Jak widać złodziej wybrał miejsce oddalone od rodzinnych stron o około 600 km licząc na bezkarność. Tym razem się nie udało…

– Nie pozdrawiamy Pana który odwiedził dziś naszą plebanię o godzinie 16.04, i zabrał nie swoje rzeczy, natomiast na szczęście nasze kamery zarejestrowały twarz szanownego gościa.

Może ktoś z uczestników nabożeństwa który zostawił samochód pod plebanią lub parkingu pod kościołem posiada rejestrator i dostarczy nam dodatkowych nagrań naszego gościa.

Ewentualnie może ktoś poznaje Pana który jest na fotografii – czytamy na profilu facebookowym parafii Św. Małgorzaty w Dębnie.

O finale sprawy na pewno będziemy informować.


Foto: Parafia Św. Małgorzaty w Dębnie
IB

Podobne artykuły

Back to top button