TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości

Złodzieje katalizatorów zatrzymani

Bezczelnie wycinali urządzenia z zaparkowanych samochodów

Od jakiegoś czasu w Tarnowie dochodziło do kradzieży katalizatorów. Złodzieje bezczelnie wycinali urządzenia z zaparkowanych na osiedlach oraz w innych częściach miasta samochodów. Pokrzywdzeni załamywali ręce, liczyli starty i zgłaszali je policjantom, ci zaś intensywnie pracowali nad zatrzymaniem rabusiów.

Wreszcie w trzecim tygodniu kwietnia nastąpił przełom. Mundurowi z komisariatu Tarnów-Centrum wpadli na trop sprawców. Wytypowany samochód, którym poruszali się złodzieje został zatrzymany w nocy na ul. Jana Pawła II w Tarnowie. W środku policjanci znaleźli potrzebne do oskarżenia sprawców dowody – narzędzia służące do popełniania przestępstw.

Do policyjnego aresztu trafił kierowca – 19-letni mieszkaniec Nowosądecczyzny oraz 27-letni pasażer mieszkaniec Tarnowa. Okazało się, że ten pierwszy był pod wpływem narkotyków i dodatkowo jechał samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.
Obu mężczyznom policjanci udowodnili kradzież katalizatorów z 6 pojazdów zaparkowanych od marca do kwietnia na terenie miasta. Przeprowadzone wizje lokalne potwierdziły ich udział w przestępstwach. Obaj usłyszeli po sześć zarzutów przestępstwa określonego w ar. 278§1 kodeksu karnego. Kierowca odpowie również za złamanie zakazu sądowego i jazdę samochodem po narkotykach.

Do wszystkiego się przyznali. Chcą dobrowolnie poddać się karze i naprawić wyrządzone przez siebie szkody, które przekroczyły 10 tysięcy złotych.
Policjanci nadal pracują nad sprawą, ustalając między innymi gdzie trafiły skradzione katalizatory.

policja.gov.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast